polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Protest zainicjowali 28 lipca 2020 Mariusz Jałoszewski z OKO.press i Wojciech Czuchnowski z „Wyborczej”, a jego skala – ponad 1000 podpisów przerosła oczekiwania wszystkich.
Akcja ma charakter solidarnościowy. Apel w obronie jednej stacji jest nie tylko kolejnym ważnym głosem społeczeństwa obywatelskiego, przypomina władzom o istnieniu czwartej władzy. Ma także znaczenie dla środowiska dziennikarskiego.
Sygnatariusze i sygnatariuszki (w tym Jola Wodniak i Paweł Wodniak – Fakty Oświęcim, Małopolskie Szlaki – przyp. eFO) pokazują, że etos dziennikarski nadal istnieje w Polsce. Jest sygnałem wysłanym opinii publicznej, że w naszym zawodzie, którym rządzi zasada rywalizacji, obowiązują nadrzędne wartości.
Jak podkreśla współinicjator apelu Mariusz Jałoszewski, środowisko pokazało siłę i gotowość do obrony każdej zagrożonej przez władze redakcji.
List w obronie TVN to największa w historii inicjatywa środowiska dziennikarskiego. Mniejszą skalę miał listopadowy (2020) „Apel do policji”, by powstrzymała się od działań utrudniających pracę mediom, a przez to ograniczających wolność prasy – podpisało go 614 dziennikarzy i fotoreporterów. A przecież był „politycznie” bardziej neutralny.
Jak podkreśla współinicjator apelu Mariusz Jałoszewski, środowisko pokazało siłę i gotowość do obrony każdej zagrożonej przez władze redakcji. oko.press
oko.press i wyborcza oraz etos dziennikarski.hahahahahahahahaha,..fakty oswięcim mizerny portalik i dziennikarstwo..hahahahahahaha
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
Więcej informacji w regulaminie komentarzy.