polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Fakty z powiatu: Przegląd najważniejszych wydarzeń – FILM
Aspirantowi sztabowemu Sławomirowi Habasowi, komendantowi KP w Zatorze alkomat przekazał radny powiatowy Adam Merta. Fot. Policja
Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu przekazało policji ogólnodostępne alkomaty. Dzięki temu kierowcy, którzy mają wątpliwości co do stanu trzeźwości, będą mogli sprawdzić, czy mogą wsiąść za kierownicę.
Powiat kupił i podarował pięć urządzeń, które zamontowano w poczekalniach Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu i podległych jej Komisariatach Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze.
Alkomaty są samoobsługowe, a ich użycie bezpłatne i bardzo proste. By zbadać stan trzeźwości należy z zasobnika wyjąc ustnik w kształcie słomki i rozpakować go, a następnie umieścić w otworze wlotowym. Następnie trzeba wdmuchnąć powietrze do urządzenia. Wszystkie wskazówki alkomat wyświetla na ekranie. Tam też pokazuje wynik mierzony w promilach.
Przypomnijmy, że w Polsce za trzeźwego uznaje się kierowcę, który ma od zera do 0,19 promila alkoholu. Od 0,2 do 0,49 promila to tzw. stan po użyciu alkoholu, stanowiący wykroczenie. Od pół promila to już nietrzeźwość. Jazda samochodem w takim stanie stanowi przestępstwo.
Bardzo fajny pomysł Byłem w Oświęcimiu nie trzeba zgłaszać się u dyżurnego wchodzimy i korzystamy:)
Ile kosztowały te zabawki? Czy po przebadaniu się takową, dostaje jakiś dokument w postaci wydruku że moge prowadzić pojazd??? Jednymi słowy, czy alkomat ten jest wiarygodny ?
Co ci da ten wydruk? Przecież po wyjściu z komendy mogłeś wyciągnąć flaszkę i wypić , każdy policjant by Ci tak powiedział .
Jaki dokument? Badasz się, widzisz, ze mozesz jechac Czy tez nie i wychodzisz. Zawsze po zbadaniu mozesz sobie piwo wypic i jechac, wiec po co jakiś swistek? Mysl czlowieku racjonalnie.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
Więcej informacji w regulaminie komentarzy.