polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Konkurs wyłonił najlepszych chemików w powiecie oświęcimskim. Fot. PZ nr 2
34 finalistów z 12 placówek uczestniczyło w finale konkursu chemicznego dla gimnazjalistów z powiatu oświęcimskiego. Młodzi ludzie walczyli nie tylko o tytuł „Młodego Chemika”, ale też o nagrody ufundowane przez Synthos oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.
Konkurs po raz drugi zorganizował Powiatowy Zespół nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, czyli popularny Chemik. Do finału przeszli najlepsi chemicy wyłonieni ze 135 uczniów, którzy stanęli w szranki w szkolnych eliminacjach.
– Gimnazjaliści przez 90 minut zmagali się z zadaniami chemicznymi o różnym stopniu trudności. Zadania drugiego etapu zawierały dodatkowo treści dotyczące rozwoju branży chemicznej w Oświęcimiu relacjonuje Urszula Przybytek, organizatorka konkursu z PZ nr 2.
Uroczyste rozdanie nagród nastąpi na pikniku chemicznym 11 czerwca o godzinie 10 w czytelni szkolnej.
Widzę, że Synthos angażuję się, gdzie tylko się da. Teraz ogłosili konkurs na najlepszego chemika w Polsce, nagroda to milion złotych (!).
Konkursy naukowe, to dobry sposób aby zainteresować młodych ludzi przedmiotami ścisłymi. Słyszałam o tym konkursie, moim zdaniem warto wspierać badania naukowe i doceniać najlepszych.
Synthos jest nastawiony na rozwój, od lat ściśle współpracuje z polskimi naukowcami. Takie konkursy mogą zainteresować młodzież do rozwijania swoich zainteresowań w obszarze chemii.
Trudno się nie zgodzić, trzeba mieć tylko nadzieje, że będzie organizowanych coraz więcej tego typu wydarzeń.
Coraz więcej zdolnych, młodych ludzi wyjeżdża do pracy za granicę, bo nie są doceniani we własnym kraju, tam się rozwijają i budują karierę. Tutaj zostają niestety nieliczni. Słyszałem o tym konkursie na innowatora w dziedzinie chemii, Synthos jest wyłączonym fundatorem nagrody. Tylko dlaczego państwo nie wspiera działań polskich naukowców.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
Więcej informacji w regulaminie komentarzy.