polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Fragment strony internetowej Budowlanki.
Wyraża się zamiar przekształcenia szkół wchodzących w skład Powiatowego Zespołu nr 5 w Oświęcimiu poprzez zmianę adresu z dotychczasowego na ulicy Obozowej na ulicę Leszczyńskiej w Oświęcimiu z dniem 31 sierpnia 2017 roku – tak enigmatycznie brzmi projekt uchwały na najbliższą sesję Rady Powiatu w Oświęcimiu.
Nauczyciele nie mogli uwierzyć, uczniowie zapowiadają walkę. Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu postanowiło przenieść oświęcimską Budowlankę do Ozetów. Czy połączenie szkól jest potrzebne z przyczyn ekonomicznych?
– Do jednej z trzech powiatowych kęckich szkół chodzi mniej dzieci, niż do naszej. Ale jej się nie likwiduje – mówi nauczycielka Budowlanki.
Plany łączenia i likwidacji szkół co jakiś czas pojawiają się w starostwie, które jest ich organem prowadzącym. Już kilka lat temu taki pomysł próbował zrealizować ówczesny starosta Józef Krawczyk. Opór społeczny był jednak zbyt silny.
Wówczas bardzo mocno swoje zdanie wyrażał m.in. Michał Kaczmarczyk, który wtedy kierował chełmecką Ósemką. Za wypowiedziane przed kamerą Faktów Oświęcim słowa, że projekt modernizacji szkolnictwa powiatowego został wykonany z perspektywy buraka, zapłacił stanowiskiem.
Dlaczego Budowlanka zmieni siedzibę, a właściwie, dlaczego ma zostać od przyszłego roku szkolnego połączona z Ozetami? Tajemnicą Poliszynela jest, że starostwo potrzebuje budynku szkoły, by wprowadzić tam Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu.
Jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu powiatowego padła deklaracja, że powiat zbuduje nowoczesną siedzibę SOSW od podstaw. Urzędnicy wybrali nawet lokalizację – na ulicy Olszewskiego w pobliżu Chemika, czyli powiatowej Dwójki. Na drodze temu imponującemu przedsięwzięciu stanęły pieniądze, a konkretnie ich brak.
„Zmiana adresu szkoły” jest dziewiątą z kolei uchwała przygotowana na tę sesję rady powiatu, która rozpocznie się w środę 23 listopada o godzinie 14 w budynku internatu obok hali sportowej Chemika. Ponieważ przygotowujący uchwałą zarząd ma większość w radzie, można się spodziewać, że los Budowlanki jest już przesądzony.
Czy film promocyjny jest jeszcze Budowlance potrzebny?
Ciekawe ile w tym temacie maczala paluchy pani „premier szydło” toc ponoc jej mezulek zasiada w gronie pedagogicznym osrodka wychowawczego, ktory to planuje kupic budynek budowlanki. Po 2 przebudowa budowlanki o ktorych plany chodza jesli przejmie je osrodek, to koszt ponoc ok 35 +/- milionow zlotych! Uklady, kolesiostwo i inne tego typu rzeczy beda tu mialy miejsce! Mysle ze media same to tego dojda o czym pisze…
Kto nie uczył się w budowlance nie ma bladego pojęcia jak tu na prawdę jest. Wybraliśmy PZ5 z WŁASNEGO WYBORU, przywiązaliśmy się do niej i nigdzie się nie wybieramy!
Dokładanie tak jak w filie promującym: Keep calm and let Budowlanka last forever!!! Kto nie miał do czynienia osobiście z tą szkoła, nie ma prawa jej oceniać. Stereotypy krążące po Oświęcimu są mocno przesadzone i krzywdzące wizerunek Budowlanki. Dadajmy, że kiedy przeprowadzano rekrutację do pierwszej klasy, nie łatwo było znaleźć o niej informacje na stronie starostwa… Czyżby to był przypadek? Ciekawe, jaka „dobra zmiana” ma z tego wniknąć… Zostawcie Naszą Wspaniałą Szkołę w spokoju!
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
Więcej informacji w regulaminie komentarzy.