Reklama
10 czerwca 2026, środa
Bez świateł, za to z promilami
- Redakcja eFO
- 10 maja 2019
- 11:24
Reklama
Rowerzysta jechał w nocy bez oświetlenia. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,38 promila alkoholu.
Tuż po północy policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zauważyli jadącego ulicą rowerzystę bez wymaganego oświetlenia. Zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak się okazało brak świateł to nie było jego jedyne przewinienie drogowe.
Rowerzystą był 32-letni mieszkaniec Kęt. Policjanci wyczuli od niego woń alkoholu, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,38 promila alkoholu.
"Policjanci każdego dnia patrolując drogi powiatu oświęcimskiego reagują na przestępstwa i wykroczenia, eliminując użytkowników którzy zagrażają bezpieczeństwu zarówno własnemu jak i innych. Funkcjonariusze apelują więc o zachowanie trzeźwości, gdyż jazda pod wpływem alkoholu lub środków odurzających może zakończyć się tragicznie" - mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.