MODA. Jaka sylwetka taki płaszcz

Jola Wodniak  |   Styl życia  |   19 grudnia 2014 16:02
Udostępnij

Sezon na płaszcze w pełni. Jedne Panie wybrały już ciepłe puchowe inne gustujące w klasyce zdecydowały się na klasyczne w formie. Jeszcze inne chcąc pogodzić nowoczesność z funkcjonalnością zdecydowały się na te przypominające krojem kurtkę, znakomicie sprawdzające się podczas podróży samochodem.

A Ty czy należysz do którejś z powyższych grup? A może wciąż poszukujesz idealnego dla siebie płaszcza? Czym się kierować przy wyborze, jakie materiały i fasony będą najlepsze dla Ciebie?

Dopasuj płaszcz do… wzrostu

Zasada tu obowiązująca jest prosta i logiczna – jeżeli jesteś wysoka możesz pozwolić sobie na dłuższy płaszcz z większymi detalami (klapy, patki, kieszenie, szerokość paska).

Jeśli twój wzrost nie przekracza 160 cm zdecydowanie zrezygnuj z długich płaszczy. Maksymalna długość płaszcza dla Ciebie nie powinna zakrywać zagłębienia z tyłu pod kolanem. Co się tyczy ozdobnych detali powinny być adekwatne do Twojego wzrostu – im jesteś niższa tym mniejsze i subtelniejsze.

Dopasuj płaszcz do ….tuszy

Jeżeli jesteś osobą o pełniejszej sylwetce zrezygnuj z wypukłych, przestrzennych detali takich jak np. odstające klapki przy kieszeniach, pikowanie, doszyte futerko. Przy szczupłej sylwetce odwrotnie – pozwól sobie na więcej: futrzane obszycia, odstające elementy i detale – patki, klapki, bufki, marszczenia, naszywane kieszenie, dwurzędowe zapięcie.

Dopasuj płaszcz do sylwetki

Określenie wzrostu i tuszy nie sprawiło Ci zapewne najmniejszych problemów pora więc na kolejny krok – analizę własnej sylwetki.

Pomocne będzie lustro w którym zobaczysz ją całą. Analizuj swoją sylwetkę porównując szerokość ramion z biodrami oraz oceniając wielkość wcięcia w talii.

Ostatecznie powinnaś ustalić, która z części ciała dominuje w sylwetce, np. czy najszersze wydają się biodra? A może ramiona i biust? A może Twoja sylwetka jest pozbawiona wcięcia oraz kobiecych krągłości i przypomina kolumnę? Czy może ramiona wydają się być równe biodrom a wcięcie w talii jest wyraźnie zaznaczone? Jeżeli już sprawdziłaś to poniżej opisuję 4 najczęściej spotykane typy sylwetek i płaszcze w których będą się dobrze prezentować. Teraz czas aby wśród nich odnaleźć swoją…

Jeśli Twoja sylwetka jest najszersza w górnej połowie ciała

Wybieraj fasony o skromnej, dopasowanej górze ale szersze dołem aby wyrównać proporcje – optycznie zwęzić ramiona i poszerzyć biodra.

Jeśli Twoja sylwetka jest najszersza w dolnej połowie ciała

Wybieraj fasony o rozbudowanej górze ale węższe dołem aby wyrównać proporcje – optycznie zwęzić biodra i poszerzyć ramiona.


Jeśli Twoja sylwetka jest równa w górnej i dolnej połowie ciała, lecz pozbawiona kobiecych krągłości a wcięcie w talii nie jest zaznaczone

Wybieraj fasony o rozbudowanej górze ale także dołem aby wyrównać proporcje – optycznie poszerzyć ramiona i biodra, zawsze zaznaczaj talię!

Jeśli Twoja sylwetka jest równa w górnej i dolnej połowie ciała, i nie brakuje ci kobiecych krągłości a wcięcie w talii jest mocno zaznaczone

Masz szczęście – to wzorcowy typ sylwetki. Wybieraj fasony o zrównoważonej górze i dole aby zachować proporcje i nie poszerzać optycznie ramion, biustu i bioder. Zawsze zaznaczaj talię!

Z moich obserwacji wynika, że znalezienie płaszcza o idealnym kroju jest niestety dość trudne. Wynika to z faktu, że te oferowane w klepach najczęściej uwzględniają aktualne trendy a niekoniecznie typy naszych sylwetek. Co więc w takiej sytuacji zrobić?

Najlepszą inwestycją jest zakup płaszcza w klasycznym fasonie ale za to o dobrej jakości. Można taki znaleźć w sklepach oferujących klasyczną odzież albo po prostu uszyć u krawcowej.

Serdecznie zapraszam do sklepu NICOLE w Oświęcimiu, przy ulicy Jagiełły 1, gdzie oprócz ciekawych ubrań kupić można pasującą do nich biżuterię wykonaną przeze mnie, próbka TUTAJ.

Najnowsze realizacje wideo

Komentarze
  • 20 grudnia 2014 12:27

    Kamila

    🙂 super


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.