Cheerleaders Gdynia Cup i sukcesy naszych tancerek

Marcin Cichowski  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   11 kwietnia 2016 16:49

Oświęcimianki i Brzeszczanki wróciły z Gdyni z medalami, które wytańczyły na XIX Mistrzostwach Polski Cheerleaders Gdynia Cup 2016.

– W konkursie będącym dla wielu zawodników najważniejszą imprezą w sezonie wzięło udział ponad 100 zespołów z całej Polski, które rywalizowały w trzech dywizjach tanecznych: Pom Dance, Cheer Dance i Cheer, podzielonych na pięć kategorii wiekowych i dziewięć kategorii tanecznych – informuje Adam Kuta z Oświęcimskiego Centrum Kultury. – Turniej trwał przez trzy dni od 8 do 10 kwietnia w hali Gdynia Arena. Z tancerkami pracuje Paweł Kaźnica.

Formacja Tańca Nowoczesnego „Contra” wywalczyła tytuł Wicemistrzów Polski w dywizji Pom Dance – w kategorii senior/freestyle. „Contra” rywalizowała z dziewęcioma formacjami ze Słupska, Tyczyna, Tarnowa, Gdańska, Garwolina, Płocka i Torunia.

Duet „Contra” Iwona Bryzek i Klaudia Żmuda zdobyły tytuł Mistrzów Polski w dywizji Pom Dance – w kategorii senior/freestyle. Duet rywalizował z duetami z Gdańska i Łochowa.

Pozostałe sukcesy dziewcząt z powiatu oświęcimskiego

Dywizja: CHEER HIP HOP-DUETY  Kategoria: JUNIOR MŁODSZY pierwsze miejsce zalęły Antonina Szłapa i Emilia Wojnar z Brzeszcz.

Dywizja: CHEER JAZZ – ZESPOŁY  Kategoria: JUNIOR  MŁODSZY pierwsze miejsce zajęł formacja „Milli Jazz Kids” – również z Brzeszcz.

Dywizja: FREESTYLE POM – DUETY  Kategoria: JUNIOR trzecie miesce wytańczyły Karolina Drabczyk i Magdalena Bolisęga z Oświęcimia.

Dywizja: GROUP STUND ALL GIRL   Kategoria: JUNIOR piąte miejsce zajęła formacja „Shake”z Oświęcimia.

Dywizja: POM DANCE– DUETY  Kategoria: JUNIOR MŁODSZY duet Jowita Kutek i Wiktoria Zgrzebnicka zdobyły czwartą lokatę.