polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Ograniczenia wynikają oczywiście z panującej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. Dbając o bezpieczeństwo miłośników lokalnej historii, na ekspozycji stałej może przebywać czworo zwiedzających.
Muzeum z kolei zapewni wszystkim jednorazowe rękawiczki do przewracania kart opisujących eksponaty. Muzeum czynne jest jak dawniej, we wtorki, środy i piątki w godz. 10.00-15.00, czwartki od 9.00 do 17.00 oraz niedziele między 12.00 a 16.00. Na zwiedzających czekają, jak zawsze niezapomniane historie.
Muzealnicy zachęcają także do korzystania z muzealnego sklepiku. Oprócz gadżetów i pocztówek można tu nabyć także wydawnictwa dotyczące historii regionu, w tym wydaną pod koniec zeszłego roku monografię gminy.
„Kęty. Blaski i cienie miasta w minionych wiekach” pod redakcją Konrada Meusa, Marty Tylzy-Janosz oraz Doroty Żurek. Przygotowywana przez kilka lat publikacja obejmuje swym zasięgiem historię Kęt oraz sołectw (obecnej) gminy od początków osadnictwa w tym regionie aż do roku 1945.
Monografia to efekt żmudnej pracy kilkunastoosobowego zespołu specjalistów, niezliczonych godzin spędzonych w archiwach na terenie Polski i poza jej granicami, wynik głębokich analiz dotyczących źródeł historycznych, a także skrupulatnej syntezy i weryfikacji faktów już nam dobrze znanych. Dwutomowa pozycja zawiera m.in. 200 fotografii, bazę ponad trzy tysiące nazwisk osób związanych z gminą Kęty, kilkadziesiąt dotąd niepublikowanych map i zestawień.
„Do każdego zakupu monografii dołączamy drobny upominek, a dowóz na terenie gminy Kęty proponujemy gratis” – zachęcają do zakupu muzealnicy.
Wszystkie książki z oferty muzeum dostępne są na stronie muzeum.kety.pl
Kęty. Blaski i cienie w dwóch tomach – FILM, FOTO