Kęcki UTW z medalami – FOTO

Marcin Cichowski  |   Kultura i rozrywka  |   23 maja 2016 15:19

Seniorzy z kęckiego Uniwersytet Trzeciego Wieku zdobyli medale w różnych dyscyplinach sportowych podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych.

Medale zdobyli: Stanisława Mendakiewicz  – srebrny medal w biegu na 60m, Krystyna Sordyl – brązowy medal w biegu na 60m, Irena Patek – brązowy medal w turnieju rowerowym, Andrzej Mróz – brązowy medal w biegu na 200 m.

Ponadto większość zawodników zdobyła lokaty w pierwszej dziesiątce w swoich dyscyplinach. Ogółem w Olimpiadzie udział wzięło 57 grup reprezentujących UTW, startowało ponad 960 zawodników w 13 konkurencjach.

Zawody odbywały się w różnych kategoriach wiekowych, UTW Kęty reprezentowało 17 zawodników. Całe wydarzenie odbywało się w bardzo sympatycznej, sportowej atmosferze, która udzielała się zarówno zawodnikom, jak i kibicom.

– Gratulujemy wszystkim uczestnikom olimpiady, którzy wytrwale przygotowywali się do startu w zawodach i dziękujemy kibicom, którzy z pełną determinacją dopingowali naszych reprezentantów – mówi Elzbieta Kózka z Domu Kultury w Kętach.