Dobre rockowania #13

Marcin Cichowski  |   Kultura i rozrywka  |   6 listopada 2015 10:35
Udostępnij

W piątek szóstego listopada o godzinie 18 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się trzynasta edycja Dobrych rockowań, na których prezentują się ciekawe, młode zespoły z okolicy Oświęcimia.

– Tym razem będzie okazja posłuchać kapel obracających się w różnych stylistykach metalowych, nie zabraknie zatem mocnych i szybkich gitarowych riffów – mówi Adam Kuta z Oświęcimskiego Centrum Kultury. – W sali kameralnej wystąpią: Lacrime Dei z Bielska-Białej, Rust Belt z Oświęcimia i Bastet z Krakowa.

Lacrime Dei
Zespół został założony w 2006 roku. Początkowe lata istnienia kapeli to praca nad własnym, niepowtarzalnym brzmieniem, a także poszukiwanie muzyków, którzy byli w stanie spełnić założony cel. Obecny skład grupy ukształtował się w 2012 roku. Lacrime Dei tworzą: Radosław Sobczyk – wokal i gitara, Kamil Puczka – gitara, Jacek Karaś – instrumenty klawiszowe, Sebastian Pyka – bas oraz Adrian Pyka – perkusja. Zespół łączy w swojej muzyce wpływy skandynawskiego deathu, z nowym brzmieniem amerykańskiego metalu.

To połączenie, wraz z mieszanką różnorodnych wpływów członków zespołu, daje ciężką, a zarazem niezwykle melodyjną dawkę metalu. Do tej pory zespól zagrał kilkadziesiąt koncertów, dzieląc scenę m.in. z muzykami z Wielkiej Brytanii, czy Kostaryki. W dorobku Lacrime Dei, znajduję się także wydana w 2009 roku EPka „Newcomen”. Obecnie kapela pracuję nad nowym, bardziej progresywnym materiałem, a efekty tej pracy można usłyszeć na koncertach.

Rust Belt
To młoda kapela z okolic Oświęcimia, która zdążyła już zagrać kilka udanych koncertów, zarówno plenerowo jak i w klubach. Grają muzykę thrashmetalową, z wpływami innych metalowych stylów. Zespół tworzą: Mateusz Fijałkowski – wokal, Dominik Kolber – wokal, Jonasz Latko – gitara, Jeremiasz Latko – gitara, Amadeusz Staszak – bas, Kacper Wilkosz – bębny.

Bastet
Bastet to krakowski kwartet oszołomów o zróżnicowanych osobowościach i doświadczeniach, którzy połączyli swe sił, by tworzyć muzykę inną niż wszystkie. Nazwa zespołu nawiązuje do imienia bogini, która według wierzeń starożytnych Egipcjan – ze względu na swój zmienny charakter  – przedstawiana była pod postacią kota. Początki zespołu Bastet można datować na jesień 2009 roku, kiedy to do gitarzysty Arka Chyczyńskiego i basisty Bartosza Czuby dołączył Wojtek Sypek – perkusja. Obecnie zespół pracuje nad nowymi koncertowymi aranżacjami utworów. Efekty prac można podziwiać na koncertach w krakowskich klubach. Równolegle trwają przygotowania do nagrań demo.

Najnowsze realizacje wideo