polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Fakty z powiatu: Przegląd najważniejszych wydarzeń – FILM
Kochać człowieka to… pokazać ulotne chwile, przemijający czas, biegnące myśli, by żyły swoim życiem. By trwały. By mimo tego wszystkiego co ludzi łączy i co ludzi dzieli, mogły naszkicować obraz ludzkiej kondycji. By nie tylko „tu i teraz”, ale „zawsze i wszędzie” ukazywały to co ważne, co nigdy nie przeminie, dzięki czemu byliśmy, jesteśmy i będziemy.
Ogólnopolskie Biennale Fotografii „Kochać człowieka”, objęte patronatem Związku Polskich Artystów Fotografikówi Prezydenta Miasta Oświęcim, programowo nawiązuje do Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać człowieka”. Odbywa się od 1999 roku co dwa lata i przenosi ideę festiwalu na inne formy artystycznego wyrazu.
Biennale ma zasięg ogólnopolski i charakter otwarty – dostępne jest dla wszystkich fotografujących. Biorą w nim udział twórcy z całej Polski legitymujący się wieloma osiągnięciami, jak również osoby stawiające pierwsze kroki w sztuce uwieczniania postaci i zdarzeń.
Do udziału w 11. Ogólnopolskim Biennale Fotografii „Kochać człowieka” zostały nadesłane 662 fotografie przez 118 autorów.
Komisja konkursowa w składzie: Andrzej Zygmuntowicz, Inez Baturo, Konrad Pollesch przyznała dwie drugienagrody, trzy trzecie nagrody, jedenaście wyróżnień oraz zakwalifikowała do udziału w pokonkursowej wystawie prace 27 autorów.
Do udziału w XI Ogólnopolskim Biennale Fotografii „Kochać człowieka” zostały nadesłane 662 fotografie przez 118 autorów.
Komisja konkursowa w składzie: Andrzej Zygmuntowicz (przewodniczący Rady Artystycznej ZPAF, wiceprezes Zarządu Głównego ZPAF), Inez Baturo (Okręg górski ZPAF), Konrad Pollesch (Okręg Krakowski ZPAF) przyznała nagrody i wyróżnienia:
dwie II nagrody | nagroda finansowa
dla: Tadeusza Koniarza – Tarnów (Janina 1929) za prace: „Pożegnanie”, „Świat bez koloru”, „Bez końca”, „Rendez-vous Paris” Przemysława Konefała – Milanówek (Fidelio) za zestaw „Weganie”
trzy III nagrody | nagroda finansowa
dla: Diany Fic – Humniska (DiFi) za pracę „Seniorka i jej pies” Pawła Kosickiego – Poznań (Kosik 52) za zestawy: „Jutro na pewno zadzwonię…”, „Po drugiej stronie facebooka” Artura Wysockiego – Rzeszów (Wyso) za zestaw „W czasie deszczu dzieci się nudzą”
cztery wyróżnienia | nagroda finansowa oraz fotograficzne wydawnictwo albumowe
dla: Krzysztofa Gołucha – Knurów (Łukasz) za zestaw „W pracy – hotel” Szymona Kaczmarczyka – Oświęcim (Spike) za zestaw „Migawki z życia” Franciszka Kluczyńskiego – Łódź (Rubin) za pracę „Przemijanie” Oliwii Łateckiej – Lublin (Oliła) za zestaw „Historia zapisana na fotografiach”
cztery wyróżnienia | fotograficzne wydawnictwo albumowe
dla: Marcina Giby – Rybnik (Lapic) za pracę „Człowiek na ziemi” Tomasza Juszkiewicza – Koszalin (Lupus) za zestaw „Codzienność – poza czasem” Agnieszki Krzywdzińskiej – Bulowice (AK8) za zestaw „Jesteśmy razem w Twoim przemijaniu. Tato!” Jana Sadlika – Bielsko-Biała (Jan 32) za zestaw „Szpital”
trzy wyróżnienia specjalne | fotograficzne wydawnictwo albumowe Konrada Pollescha ufundowane przez autora
dla: Joanny Borowiec – Rumia (JB) za zestaw „Sny niedokończone” Anny Kowalczyk – Warszawa (Hako103) za prace: „Pokerowa zagrywka”, „Rozmyślania” Ruslana Netso – Szczecin (RN) za prace: „Miłosne spojrzenie”, „Nocny romans”
Prace zakwalifikowane do udziału w pokonkursowej wystawie: