Unia liderem V ligi na półmetku rozgrywek

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   14 listopada 2015 23:46

Unia wygrała z LKS Bobrek 2:1 w ostatniej kolejce V ligi wadowickiej. Zespół z Oświęcimia zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. W czołówce jest jednak duży ścisk. Pierwszą i szóstą drużynę dzielą tylko trzy punkty.
W pierwszej połowie częściej przy piłce byli gospodarze. To do nich należała przewaga, ale nie była ona miażdżąca. W 11. minucie piłkę przed bramkę zagrał Pactwa. Dudzic dołożył nogę, co zaskoczyło Korca. W 20. minucie Marcin Barciak obsłużył dobrym podaniem Janika. Ten zaatakował lewą stroną i wyszedł na czystą pozycję. Były piłkarz Pulsu Broszkowice przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

W 55. minucie dobry strzał zza szesnastki oddał Jarosz. Kubas z trudem obronił to uderzenie. W 65. minucie było 2:0. Rzut wolny z prawej strony wykonywał Pactwa. Dudzic wyszedł na czystą pozycję, wykorzystał bierność obrony zespołu gości i uderzył celnie z pierwszej piłki z powietrza z siedmiu metrów. Przyjezdni nie poddawali się. W 69. minucie mieli rzut wolny. Zawodnicy Unii wybili piłkę z pola karnego. Doszedł do niej K. Chylaszek i wrzucił przed bramkę. Wierzbic wygrał pojedynek główkowy z rywalem i umieścił futbolówkę przy lewym słupku bramki.

W 77. minucie piłkę otrzymał Dudzic. Przeszedł obrońcę, który się przewrócił. Strzelec dwóch goli dla gospodarzy również upadł na ziemie. Były zawodnik Niwy Nowa Wieś zdołał się podnieść i spróbował lobować Korca. Ten był jednak na posterunku i nie dał się pokonać. W 87. minucie Dudzic mógł zdobyć trzecią bramkę, ale spudłował z pięciu metrów.

– Unia wygrała zasłużenie. Wykorzystała atut, jakim jest duże boisko. Jej przewaga była widoczna przede wszystkim w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie bardziej zaangażowaliśmy się w ataki. Przegraliśmy po walce. Porażka 1:2 z taka drużyną, nie jest wstydem dla beniaminka – powiedział Marcin Barciak, grający trener LKS Bobrek i szkoleniowiec grup dziecięcych w Unii Oświęcim.

– Cieszą tylko punkty. Obie drużyny nie grały rewelacyjnie. Dużo było fauli i szarpanej gry. Cieszy jednak to, że to nam udało się zdobyć trzy punkty – powiedział Sławomir Frączek, trener Unii Oświęcim.

Sobota 14 listopada Unia Oświęcim – LKS Bobrek 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Dudzic (20.), 2:0 Dudzic (65.), 2:1 Wierzbic (69.)

Unia Oświęcim: Kubas, Grzywa, Kabara, J. Kocoń, Handzlik (60. Migdał), Pactwa (żółta), Jończyk, Kozioł (78. Boba), D. Nowotarski (58. T. Kocoń), Światłowski (90. Matlak), Dudzic. Trener: Sławomir Frączek.

LKS Bobrek: Korzec, Kleczkowski (46. Jarosz), Tomasik (65. Byrski), K. Nowotarski (żółta), Samuś, Dziędziel, K. Chylaszek (80. J. Dziędziel), Michał Barciak (żółta), Marcin Barciak, Wierzbic, Janik (żółta). Trener: Marcin Barciak.