SIATKÓWKA. Grunwald pokonał Tęczę i wygrał turniej półfinałowy

Paweł Obstarczyk  |   Siatkówka  |   4 maja 2015 00:41

Grunwald wygrał z Tęczą w ostatnim meczu turnieju półfinałowego baraży o wejście do II ligi. Przed spotkaniem oba zespoły miały zapewnione wejście do finałów.

W pierwszym secie gospodarze turnieju szybko wyszli na pięciopunktowe prowadzenie. Na krótko zawodnicy klubu z Sędziszowa Małopolskiego zmniejszyli straty do rywali, ale szybko podopieczni Marka Nowaka odzyskali inicjatywę. Dokładnie taka sama sytuacja miała jeszcze jeden raz w tej części spotkania. Ostatecznie pierwszą odsłonę wygrali siatkarze drużyny z Chełmka.

W drugiego seta lepiej weszli goście, Prowadzili 2:5. Grunwald starał się dogonić przeciwnika, ale Tęcza odskoczyła na większą przewagę. Do końca partii sytuacja się nie zmieniła. Drużyna przyjezdna wyrównała stan rywalizacji. Przez większą część trzeciego seta rywalizacja była wyrównana. Kluczowym momentem był okres, kiedy gospodarze doprowadzili do stanu 22:18. Sporo emocji było w czwartej części gry. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Grunwaldu.

– Wiedzieliśmy o tym, że mecz nie będzie łatwy. Pamiętaliśmy o porażce z Tęczą w poprzednim sezonie przegraliśmy z nią i teraz chcieliśmy wygrać i pokazać, że jesteśmy drużyną lepiej poukładaną i bardziej doświadczoną. To nas cieszy, Nie wiemy gdzie i z kim zagramy w finałach, ale powalczymy o awans do II ligi – powiedział Marek Nowak, trener Grunwaldu Chełmek.

Niedziela 3 maja Grunwald Chełmek – UKS Tęcza Sędziszów Małopolski 3:1 (25:20, 21:25, 25:21, 27:25)

Grunwald Chełmek: Marek Adamaszek, Piotr Książek, Marek Nowak, Marcin Sobczyk, Krzysztof Szopa – Mariusz Jezierski, Łukasz Pietrzyk, Paweł Rejdych, Maciej Rzędzicki, Łukasz Sarna, Aleksander Słysz, Marcin Szyszka. Trener: Marek Nowak.

UKSTęcza Sędziszów Małopolski: Tomasz Bochenek, Mateusz Hadak, Michał Bilski, Wojciech Rusin, Patryk Polek, Patryk Grandysa, Marek Samblewicz – Kamil Kozłowski, Michał Mich, Damian Kubas, Grzegorz Rusin, Piotr Groszek. Trener: Piotr Wiktor.