KOSZYKÓWKA. Niwa walczyła do końca, ale przegrała

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   22 stycznia 2015 16:04

Niwa Oświęcim przegrała z MUKS 1811 Unia Tarnów 67:72. Mecz do końca trzymał kibiców w napięciu.

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli Wojciechowski (20) i Uriasz (20), a dla zespołu gości Kajor (22) i Pławecki (12). W mecz bardzo dobrze weszli koszykarze Niwy. Po trzech minutach prowadzili 9:0. W pierwszej kwarcie z dobrej strony pokazali się Marcin Kajor z Niwy i Kamil Uriasz z Unii. Ta część spotkania skończyła się jednopunktowym prowadzeniem gości. W drugiej odsłonie obie drużyny postawiły na obronę. Atmosferę podgrzewały utarczki słowne pomiędzy zawodnikami.

W połowie meczu 40:36 prowadziła Niwa. W trzeciej kwarcie przewagę, choć nie dużą, osiągnęła Unia. Emocjonująca była końcówka spotkania. Trzy minuty przed końcem 63:58 prowadziła Niwa. Goście zdobyli jednak dziewięć punktów nie tracąc żadnego i wyszli na prowadzenie. Niestety dla Niwy jej zawodnicy popełnili trzy duże błędy wykorzystane przez rywali i ostatecznie przegrali.

MUKS „1811” Unia Tarnów – KS Niwa Oświęcim 72:67 (21:22, 15:18, 20:12, 16:15)
MUKS 1811 Unia Tarnów: Stawarz 1, Wojciechowski 20, Balasa 0, Niemczura 13, Świerz 2, Siedlik 0, Skowron 12, Uriasz 20, Kapałka 4. pkt.

Niwa Oświęcim: Pająk 11, Miler 2, Tempka 3, Płużek 5, Kajor 22, Pławecki 12, Lisik 9, Stolarczyk 3.