polecamy
Życzenia dla Mieszkańców Powiatu Oświęcimskiego
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Do końca stycznia można zapisywać poszczególne drużyny do udziału w XXV edycji ogólnopolskiego turnieju o Puchar Tymbarku. Fot. www.laczynaspilka.pl
Zgłoszeń drużyn do udziału w jubileuszowej edycji turnieju mogą dokonać nauczyciele oraz rodzice. Najważniejsze nagrody czekające na zwycięzców to spotkanie z reprezentantami Polski, finał na PGE Narodowym oraz kibicowanie podczas meczu kadry. O tym, że Puchar Tymbarku jest kuźnią piłkarskich talentów najlepiej świadczy fakt, że aż ponad 80 reprezentantek i reprezentantów Polski pierwsze piłkarskie kroki stawiało w tym właśnie turnieju. Od wielu lat zmaganiom młodych zawodniczek i zawodników przygląda się selekcjonerka kobiecej reprezentacji Polski, Nina Patalon.
„Puchar Tymbarku zrobił bardzo dużo w aspekcie społecznym w zakresie rozwoju sportu wśród dzieci, zwłaszcza piłki nożnej wśród dziewczynek – mówi Nina Patalon, selekcjonerka reprezentacji Polski. – Rodzice zaakceptowali i przekonali się, że dziewczynki mogą grać w piłkę. Te, które brały udział w pierwszych edycjach turnieju dziś grają zawodowo w tym również w reprezentacji Polski, czy kadrach młodzieżowych” – dodaje Nina Patalon.
Aby wziąć udział w Pucharze Tymbarku nie trzeba regularnie trenować. Wystarczy zaangażowanie oraz chęć przeżycia wspaniałej przygody. Nie ma znaczenia, czy zawodniczki i zawodnicy pochodzą z dużego miasta, czy małej wsi. W Pucharze Tymbarku każdy ma równe szanse. W największym w Europie turnieju piłkarskim dla dzieci mogą wziąć udział drużyny dziewcząt i chłopców z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych: U-8 (roczniki 2017 i 2018), U-10 (roczniki 2015 i 2016) oraz U-12 (roczniki 2013 i 2014). Zgłoszenia mogą dokonać nauczyciele, trenerzy oraz opiekunowie wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku.
Od XXV edycji Pucharu Tymbarku do rywalizacji w kategorii U-8 (rocznik 2018) mogą zgłaszać się także drużyny z przedszkoli. Zespoły w kategorii U-8 powinny liczyć od minimum 5 do maksimum 10 zawodników, natomiast w kategoriach U-10 i U-12 – od minimum 6 do maksimum 10 zawodników. Dopuszcza się tworzenie zespołów mieszanych w których do drużyn chłopców dołączają dziewczynki. Co szczególnie ważne dla mniejszych miejscowości, placówki z jednej gminy mają możliwość zgłoszenia jednej wspólnej drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych. Warunkiem jest, aby wszystkie podmioty miały łącznie nie więcej niż 350 uczniów w rocznikach 2013-2018.