Sprawność i siła. Podsumowanie zawodów Wieżowiec 2024 – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty  |   26 października 2024 10:03

Zawody Wieżowiec 2024 przyniosły emocjonującą rywalizację strażaków. Strażacy rywalizowali o miano najlepszych, zwyciężyła ekipa z Trzebuni.

Strażacy z całego województwa małopolskiego zakończyli zawody Wieżowiec 2024, które zgromadziły najlepsze drużyny na wymagającej trasie w Oświęcimiu.

Po zaciętej walce pierwsze miejsce zajęła OSP w Trzebuni z czasem 74,31 sekundy. Tuż za nimi uplasowała się ekipa OSP GPR w Myślenicach (74,67), a podium zamknęła OSP z Grojca z powiatu chrzanowskiego (76,94). Drużyna gospodarzy z OSP w Oświęcimiu zajęła czwarte miejsce, zdobywając czas 83,84 sekundy.

Rywalizacja na schodach biurowca

Strażacy, startując w parach, musieli pokonać 11 pięter klatki schodowej budynku przy ul. Chemików 1. Każdy zawodnik miał na sobie pełne umundurowanie bojowe, a także aparat ochrony dróg oddechowych, co zwiększało trudność zadania.

Zawodnicy pokonywali schody, zabezpieczeni linką łączącą członków zespołu, co wymagało nie tylko siły i wytrzymałości, ale także doskonałej koordynacji.

Znaczenie sprawności fizycznej strażaków

Sprawność fizyczna odgrywa kluczową rolę w pracy strażaka, zwłaszcza podczas akcji ratunkowych w budynkach wielopiętrowych.

Zawody, takie jak Wieżowiec 2024 pozwalają strażakom na rozwijanie kondycji oraz sprawdzają ich gotowość do działania w ekstremalnych sytuacjach. Uczestnicy zawodów mieli okazję przetestować swoje umiejętności w trudnych warunkach, co jest niezwykle ważne dla ich codziennej pracy.