Zrobili to. Biało-niebiescy zagrają w finale – FOTO

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   24 marca 2024 20:23

Re-Plast Unia kontra GKS Katowice taki jest skład wielkiego finału hokejowego play-off sezonu 2023/24. O brąz zagra GKS Tychy z JKH GKS Jastrzębie.

Kapitalna atmosfera na trybunach, stawka spotkania i rywal wyzwalający w Oświęcimiu szczególne emocje – to wszystko gwarantowało dziś wielkie widowisko przy ulicy Chemików.

Re-Plast Unia stanęła przed wielką szansą postawienia „kropki nad i” i dołączenia do obrońców tytułu z Katowic, którzy już czekają w wielkim finale. Dziś „Gieksa” po raz czwarty ograła JKH GKS Jastrzębie i zapewniła sobie udział w rozgrywce o złoto.

Piąte starcie półfinałowe między Re-Plast Unią i GKS Tychy rozpoczęło się znakomicie dla biało-niebieskich. Tomasa Fucika uderzeniem z nadgarstka pokonał Kalle Valtola. Gospodarze mogli pójść za ciosem, ale i tyszanie mieli swoje okazje. Kolejny świetny mecz rozgrywał jednak Linus Lundin.

Wynik 1:0 dla oświęcimian utrzymywał się aż do 50 minuty. Gospodarze podwyższyli, kiedy na ławce kar odpoczywał Bartłomiej Pociecha. Carl Ackered zagrał na „niebieską” do Marka Kaleinikovasa, a Litwin przymierzył kapitalnie i Fucik po raz drugi musiał wyciągać krążek z siatki.

Tyszanie zostali podłączeni pod kroplówkę za sprawą Mateusza Bryka, który odczarował oświęcimską bramkę na niespełna 5 minut przed końcem. W ostatnich fragmentach GKS grał już bez bramkarza, co bezlitośnie wykorzystali gospodarze. Końcowy wynik strzałami do pustej bramki ustalili Erik Ahopelto i Elliot Lorraine.

W drugim półfinale:

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 2:0 (0:0, 1:0, 1:0). Stan play-off: 4:1 dla GKS Katowice i awans dla finału.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Bramki: 1:0 Valtola (Sadłocha, Heikkinen) 4.24, 2:0 Kaleinikovas (Ackered, Olsson Trkulja) 49.31, 2:1 Bryk (Korenczuk, Pociecha) 55.41, 3:1 Ahopelto(Karjalainen, Heikkinen) 58.49, 4:1 Lorraine (Denyskin) 59.54.

Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Marcin Polak (główni), Andrzej Nenko, Michał Gerne (liniowi). Kary: 4 i 8 minut. Widzów: 4.000. Stan play-off: 4:1 dla Re-Plast Unii i awans do finału.

Re-Plast Unia: Lundin – Diukow, Jakobsons, Sadłocha, Dziubiński, Kaleinikovas – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuska, Ackered, Denyskin, Olsson Trkulja, Lorraine – Łukawski, Sołtys, S. Kowalówka, Krzemień, Wanat. Trener: Nik Zupancić.