Mnóstwo kar, mnóstwo goli i trzy punkty na koniec

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   3 stycznia 2024 20:43

Aż dwanaście goli padło w dzisiejszym starciu w Oświęcimiu, zwanym przed laty ligowym klasykiem. O dwa więcej strzelili biało-niebiescy, którzy dzięki temu zwycięstwu awansowali na pozycję wicelidera.

Pierwsza tercja pojedynku Re-Plast Unii z Podhalem to zdecydowana dominacja biało-niebieskich. Co najważniejsze, gospodarze potwierdzili ją aż czterema trafieniami. Wynik otworzył wychowanek Podhala, a obecnie kapitan Re-Plast Unii Krystian Dziubiński. Oświęcimianie podwyższyli po akcji „fińskiego ataku”, a później na listę strzelców wpisał się Andriej Denyskin.

Kiedy na 98 sekund przed pierwszą przerwą swojego drugiego gola strzelił Ville Heikkinen zrobiło się 4:0. Wydawało się, że jedyną niewiadomą pozostają rozmiary wygranej brązowych medalistów ostatniego play-off. Tymczasem w drugiej tercji sytuacja zaczęła się zmieniać jak w kalejdoskopie.

Górale w odstępie niespełna 6 minut zdobyli aż trzy gole, łapiąc niespodziewanie kontakt. Więcej spokoju przywróciło trafienie Henry’ego Karjalainena w przewadze, ale w odpowiedzi Podhale też wykorzystało osłabienie miejscowych (Patryk Wronka).

W końcówce spotkania do boksu zjechał golkiper „Szarotek” Alex Horawski. Wówczas końcowy wynik uderzeniem do pustej bramki ustalił ten, który rozpoczął bramkową kanonadę, czyli Krystian Dziubiński.

W pozostałych środowych meczach THL:

JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

GKS Tychy – GKS Katowice 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Comarch Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Pauzowała: Marma Ciarko STS Sanok

Re-Plast Unia Oświęcim – PZU Podhale Nowy Targ 7:5 (4:0, 1:4, 2:1)

Bramki: 1:0 Dziubiński (Sadłocha, Jakobsons) 7.01, 2:0 Heikkinen (Ahopelto, Karjalainen) 10.59, 3:0 Denyskin 15.58, 4:0 Heikkinen (Ahopelto, Uimonen) 18.22, 4:1 Kamiński (Kiss) 23.57, 4:2 Cichy 27.20, 4:3 Lorraine 29.47, 5:3 Karjalainen (Valtola, Heikkinen) 32.11, 5:4 Wronka (Załamaj, Kapica) 33.53, 5:5 Kapica 40.34, 6:5 Karjalainen (Wanat, Valtola) 40.59, 7:5 Dziubiński 59.56.

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Przemysław Gabryszak (główni), Michał Gerne, Igor Dzięciołowski (liniowi). Kary: 20 i 14 minut.

Re-Plast Unia: Lundin – Ackered, Diukow, Dziubiński, Olsson Trkulja, Sadłocha – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuska, Jakobsons, Denyskin, Krzemień, S. Kowalówka – Noworyta, Prokopiak, Prusak, Wanat, Łoza. Trener: Nik Zupancić.