Nokaut, czyli miły piątkowy wieczór w Oświęcimiu – FILM, FOTO

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   6 października 2023 21:22

To miał być twardy, nieustępliwy bój o miejsce wicelidera hokejowej ekstraligi. Tymczasem dziś w Oświęcimiu oglądaliśmy jednostronne widowisko.

Nikt z biało-niebieskich kibiców z tego powodu oczywiście nie rozpacza. To był wyjątkowo miło spędzony wieczór w hali lodowej przy ulicy Chemików. Re-Plast Unia rozgromiła torunian, a Linus Lundin po raz pierwszy w tym sezonie zachował czyste konto.

Pierwsza tercja nie wskazywała na pogrom „Stalowych Pierników”. Gospodarze prowadzili skromnie, bo tylko 1:0. Jedynego gola strzelił Ville Heikkinen. Fin wykazał najwięcej sprytu w podbramkowym zamieszaniu.

W drugiej odsłonie oświęcimianie niepodzielnie rządzili na lodzie

Dorzucili cztery kolejne trafienia, a gol na 3:0 autorstwa Łukasza Krzemienia padł podczas liczebnego osłabienia. Zresztą wychowanek Polonii Bytom niespełna 5 minut później zdobył swojego drugiego gola.

Dublet ustrzelił też Daniel Olsson Trkulja

Szwed w trzeciej tercji dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, zaś końcowy wynik efektownym uderzeniem w „okienko” z niebieskiej ustalił jego rodak – Carl Ackered.

Kolejnym rywalem oświęcimian będzie Zagłębie Sosnowiec. To spotkanie zostanie rozegrane już w najbliższą niedzielę nad Brynicą. Początek o godz. 15.30.

W innych meczach IX kolejki THL:

Marma Ciarko STS Sanok – Comarch Cracovia 4:5 (1:1, 0:2, 3:1, 0:1 dogrywka)

GKS Katowice – PZU Podhale Nowy Targ 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Pauzowało: JKH GKS Jastrzębie

Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 8:0 (1:0, 4:0, 3:0)

Bramki: 1:0 Heikkinen 12.20, 2:0 Valtola (Ahopelto, Uimonen) 26.04, 3:0 Krzemień (Sołtys, Jakobsons) 27.14, 4:0 Krzemień (Denyskin, Diukow) 31.48, 5:0 Sołtys (S. Kowalówka) 32.42, 6:0 Olsson Trkulja (Diukow, Kaleinikovas) 45.01, 7:0 Olsson Trkulja (Kaleinikovas, Denyskin) 52.24, 8:0 Ackered (Kaleinikovas, Denyskin) 54.29.

Sędziowali: Patryk Pyrskała, Mateusz Krzywda (główni), Dariusz Pobożniak, Mateusz Kucharewicz (liniowi). Kary: 8 i 4 minuty. Widzów: 1.200.

Re-Plast Unia: Lundin – Ackered, Diukow, Kaleinikovas, Olsson Trkulja, Denyskin – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalajnen – Bezuska, Jakobsons, Sołtys, Krzemień, S. Kowalówka – Noworyta, Prokopiak, Prusak, Sadłocha, Wanat. Trener: Nik Zupancić.