Hiszpańskie flamenco na zakończenie – FILM

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   26 czerwca 2023 19:46

Finały w pływaniu synchronicznym III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 przeszły do historii. W Oświęcimiu gościliśmy 175 pływaczek i pływaków z 25. państw Starego Kontynentu.

W ciągu pięciu dni w grodzie nad Sołą rozdano osiem kompletów medali. Zawody miały rangę mistrzostw Europy i były automatycznie kwalifikacjami do najbliższych Letnich Igrzysk Olimpijskich „Paryż 2024”.

Pływanie artystyczne to jedna z nielicznych dyscyplin sportu zdominowana przez kobiety. Uprawiana jest jednak także przez mężczyzn. Tak właśnie było podczas zawodów w Oświęcimiu.

W ostatnim dniu oświęcimskich finałów walczono o drużynowe mistrzostwo Igrzysk Europejskich. Na najwyższym stopniu podium stanęły rewelacyjne Hiszpanki. Dwa dni wcześniej reprezentacja tego kraju zwyciężyła w układzie technicznym.

W finałach wystąpiło siedem ekip. Hiszpanki (261,6374 pkt) wyprzedziły zespół Włoch (253,4709 pkt) i reprezentację Izraela (243,6001 pkt). Tuż za podium uplasowała się Ukraina.

Podczas III Igrzysk Europejskich w Oświęcimiu zaprezentowały się zawodniczki i kilku zawodników z Austrii, Belgii, Bułgarii, Czech, Danii, Estonii, Francji, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Izraela, Liechtensteinu, Niemiec, Portugalii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Węgier, Włoch i Polski.

Fakty Oświęcim odwiedziły oświęcimską pływalnię w sobotnie popołudnie. Szczególnie przypadł nam do gustu występ zawodniczek z Hiszpanii.