Pucharowe podium oświęcimskiego Factory – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   17 maja 2023 13:30

Trzy medale wywalczyli reprezentanci Factory Oświęcim podczas zawodów Pucharu Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu.

Dwukrotnie na podium stanął Tomasz Walczak, a raz Patryk Hryniewicki

Właśnie Patryk Hryniewicki zdobył jedyny złoty medal dla Factory Oświęcim. Zawodnik z naszego miasta zwyciężył w seniorskiej kategorii do 76 kg (czarne/brązowe pasy). W wielkim finale pokonał Adama Górnego (Złomiarz Team).

Z zawodów Pucharu Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu reprezentacja Factory Oświęcim przywiozła złoty, srebrny i brązowy medal.

Srebrny krążek wywalczył Tomasz Walczak w kategorii masters (purpurowe pasy, -100 kg), przegrywając w finale z Piotrem Kogusem (Academia Gorila). Tomasz Walczak dołożył jeszcze brąz wśród seniorów w kategorii purpurowe pasy, – 100 kg.

Blisko podium byli Wiktoria Chacuś i Tymoteusz Senkowski. Przegrali niestety swoje walki o wejście do strefy medalowej. Uczestników zawodów Pucharu Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu gościł Konin. Na starcie stanęło 700 zawodniczek i zawodników.