Brązowy narybek na Legnickim Polu – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   16 maja 2023 11:16

Dwa brązowe medale przywieźli do domu najmłodsi adepci Oświęcimskiego Klubu Karate z zawodów „Silesia Cup-Legnickie Pole 2023″.

W ósmej edycji tej imprezy wzięło udział ponad 300 zawodniczek i zawodników, który walczyli w karate kyokushin.

„Duże brawa dla naszej najmłodszej kadry, choć wynik medalowy może tego nie potwierdza” – mówi trener w Oświęcimskim Klubie Karate, sensei Mariusz Pawlus.

Dwa brązowe medale przywieźli do domu najmłodsi adepci Oświęcimskiego Klubu Karate z zawodów „Silesia Cup-Legnickie Pole 2023".

„Walki z naszym udziałem były wyrównane i stały na bardzo wysokim poziomie. W przypadkach przegranych rozstrzygające okazały się dogrywki lub tzw. wskazania. Jestem przekonany, że doświadczenie zdobyte w Legnicy zaprocentuje w przyszłości” – dodaje Mariusz Pawlus.

Brązowe medale dla Oświęcimskiego Klubu Karate w Legnicy wywalczyli Kacper Morydz i Michał Uroda. Obaj rywalizowali w kategorii do lat 13. Kacper Morydz w grupie do 40 kg, a Michał Uroda do 45 kg. Na fazie eliminacyjnej udział w zawodach zakończyli Maria Dzięgiel, Anna Domżał, Piotr Knapczyk i Igor Hermet.

Przypomnijmy, iż wcześniej w Wieliczce mistrzostwo Polski w kumite zdobyła Elżbieta Ferenc (juniorki starsze do 50 kg), a brąz wywalczyła Oliwia Greczner (młodziczki do 55 kg). Roksana Greczner (juniorki do 50 kg) i Maria Dzięgiel (juniorki młodsze do 50 kg) po dobrych walkach eliminacyjnych przegrały w fazie medalowej, kończąc ostatecznie zawody na czwartych miejscach.

Wyniki w kategorii młodzików kumite, chłopcy 12-13 lat do 40 kg:

1. DominikYaroshynskyi (Klub Karate Kyokushin Legnica)

2. Mateusz Isztwan (Polkowicki Klub Kyokushin Karate)