Nowe trofea do brzeszczańskiej gabloty  – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   3 kwietnia 2023 10:49

Złoty i dwa brązowe medale wywalczyli reprezentanci Klubu Oyama Karate z Brzeszcz podczas zawodów w Tarnowie.

W tym małopolskim mieście karatecy walczyli o tytuły w mistrzostwach makroregionu południowego oyama Polskiej Federacji Karate w kumite i kata. Zawody miały otwarty charakter.

Na starcie stanęło ponad 360 zawodniczek i zawodników z 22 klubów karate oyama i kyokushin. Rywalizowano w konkurencji lekki kontakt, semi-knockdown, a także w kata.

KOK Brzeszcze reprezentowało pięcioro karateków

Najlepiej spisał się Krzysztof Taratuta, który sięgnął po złoto w kata w grupie juniorów młodszych do lat 14. Dwa brązowe krążki zdobyły brzeszczanki – Julia Piętoń (juniorki starsze) i Daria Piętoń (dzieci).

Czwarte miejsce zajęła startująca w grupie dzieci do lat 10 Olga Taratuta. Z kolei Karolina Kozak, która rywalizowała w kumite (juniorki młodsze U-14 do 55 kg) tym razem znalazła się poza podium.

„Zawody w Tarnowie stały na wysokim poziomie sportowym” – mówi prezes Klubu Oyama Karate Brzeszcze, Rafał Czopek.

„Trzeba też pochwalić organizatorów. Nas cieszą kolejne medale, które najlepiej świadczą o rozwoju klubu. Za pomoc i przygotowanie wyjazdu dziękuję rodzicom naszych zawodników” – dodaje sensei Rafał Czopek.