Cztery starty i tyle samo razy złoto – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   1 marca 2023 13:32

Oświęcimscy przedstawiciele sportów walki nie mogli wycisnąć więcej z zawodów „Pucharu Łodzi Oyama PFK” w kumite. Na cztery starty wywalczyli cztery złote medale.

Po prostu klasa sama w sobie

„W Łodzi nasza najmłodsza kadra karateków spisała się rewelacyjnie – mówi sensei Mariusz Pawlus z Oświęcimskiego Klubu Karate. – Wygraliśmy wszystkie walki łącznie z finałami. Nasi zawodnicy niejednokrotnie zwyciężali przed czasem, wykonując widowiskowe kopnięcia punktowane na ippon – dodaje trener Pawlus.

Oświęcimianie dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium w kategorii dziecko. Igor Hermet zwyciężył w grupie do 30 kg, a Piotr Knapczyk do 35 kg.

Podobnie było w rywalizacji juniorów młodszych, gdzie zawodnicy Oświęcimskiego Klubu Karate zdobyli kolejne dwa złote medale. Tomasz Podbiał triumfował w kategorii do 35 kg, zaś Kacper Morydz zajął pierwsze miejsce w grupie do 40 kg.