Wszystko jasne. W play-off z Energą Toruń

Redakcja eFO  |   Hokej  |   20 lutego 2023 00:52

Sezon regularny 2022/23 hokejowej ekstraligi przeszedł do historii. Oświęcimianie zamknęli go wyjazdowym meczem w Nowym Targu, którego wynik nie miał już najmniejszego znaczenia.

Dla górali samo dogranie sezonu regularnego jest już olbrzymim sukcesem. „Szarotki” borykają się bowiem ze sporymi problemami organizacyjnymi.

Nic zatem dziwnego, że pod względem sportowym zdecydowanie odstają od pozostałych drużyn. Oby z tej zapaści najbardziej utytułowany polski klub hokejowy wyszedł jak najszybciej.

W niedzielę w Nowym Targu niespodziewany przebieg miała druga tercja, którą gospodarze wygrali 2:0. Po 40 minutach mieliśmy zatem remis, ale w ostatniej partii przewaga biało-niebieskich nie podlegała już żadnej dyskusji. Ostatecznie Tauron Re-Plast Unia zwyciężyła 2:6 i zajęła drugie miejsce w sezonie zasadniczym.

Teraz liczy się już tylko najważniejsza część sezonu, czyli play-off. Ta faza rozpocznie się 22 lutego. Ćwierćfinały rozgrywane będą do czterech zwycięstw. O awans do półfinału oświęcimianie powalczą z Energą Toruń.

W pozostałych meczach 45 kolejki PHL:

Marma Ciarko STS Sanok – GKS Tychy 4:6 (1:4, 2:1, 1:1)
Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia 1:6 (1:2, 0:0, 0:4)

KH Energa Toruń – GKS Katowice 5:4 po dogrywce (3:1, 0:0, 1:3, 1:0 dogrywka)

Tauron Podhale Nowy Targ – Tauron Re-Plast Unia Oświęcim 2:6 (0:2, 2:0, 0:4)

Bramki: S. Kowalówka (Szczechura, Cichy) 7.47, 0:2 Da Costa (S. Kowalówka, Krzemień) 8.35, 1:2  Soroka (Malasiński, Sarniak) 26.10, 2:2 Jarczyk (Tomasik, Malasiński) 32.00, 2:3 S. Kowalówka (Diukow, Da Costa) 40.56, 2:4 Dziubiński (Pangiełow-Jułdaszew, Jakobsons) 45.05, 2:5 Denyskin (Dziubiński) 53.09, 2:6 Krzemień (Da Costa) 59.33.

Sędziowali: Sebastian Kryś, Patryk Pyrskała (główni) oraz Dariusz Pobożniak, Mateusz Kucharewicz (liniowi). Kary: 6 i 4.

Tauron Unia: R. Kowalówka – Pangiełow-Jułdaszew, Jakobsons, Denyskin, Dziubiński, Laakso – Diukow, Jerofejevs, Szczechura, Cichy, Ahopelto – Bezuska, P. Noworyta, Da Costa, Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, Paszek, Prusak, Wanat, Sołtys. Trener: Nik Zupancić.