Biało-niebiescy zagrają o złoto

Redakcja eFO  |   Hokej  |   19 lutego 2023 00:09

Po prawdziwym półfinałowym horrorze hokeiści UKH Unii awansowali do wielkiego finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sanoku. Podopieczni Witolda Magiery pokonali JKH GKS Jastrzębie 4:3. O złoto zagrają z KS Katowice Naprzód Janów.

Półfinał dobrze rozpoczął się dla oświęcimian, którzy już po niespełna 3 minutach gry objęli prowadzenie. Illia Baida wykorzystał sytuację jeden na jeden z bramkarzem. Rywale wyrównali w drugiej tercji, wykorzystując trzecie kolejne osłabienie unitów.

Przy stanie 2:3 dla JKH GKS Jastrzębie karnego zmarnował Illia Baida i wówczas wszystkie atuty w ręku mieli jastrzębianie. Biało-niebiescy pokazali jednak charakter. Do remisu doprowadził Danylo Baida i cała zabawa rozpoczynała się od początku.

Rozstrzygająca okazała się sama końcówka meczu podczas której karę mniejszą „złapał” Mikołaj Osiadły (JKH GKS). Oświęcimianie błyskawicznie wymienili podania, a krążek do siatki posłał Roman Szoferowski. Po tym ciosie jastrzębianie już się nie podnieśli.

W pierwszym sobotnim półfinale KS Katowice Naprzód Janów rozgromił MOSM Tychy 7:0 (0:0, 4:0, 3:0). Janowianie zagrają zatem w niedzielę złoto z UKH Unią, a tyszanie o brąz z JKH GKS Jastrzębie.

UKH Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 4:3 (1:0, 0:1, 3:2)

Bramki: 1:0 I. Baida (Szoferowski) 2.41, 1:1 Tymcio (Stolarski, Bozerockij) 36.02, 2:1 Domalewski (Prokopiak) 44.21, 2:2 Leszko (Onak, Poręba) 45.41, 2:3 Osiadły (Wojciechowski) 46.21, 3:3 D. Baida (I. Baida, Domalewski) 54.43, 4:3 Szoferowski (D. Baida, Prokopiak) 57.26.

Sędziowali: Marcin Majta z Tychów (główny) oraz Natalia Witkowska i Eryk Szwiertnia (liniowi). Kary: 12 i 8 minut.

UKH Unia: Bogdanov – Prokopiak, Szoferowski, I. Baida, D. Baida, Płonka – Kukla, Korotych, Nowak, Wróbel, Witek – Staniecko, Mościcki, Majerczyk, Ziober, Dawid – Domalewski, Kot, Tondryk. Trener; Witold Magiera.