Przedsmak fazy play-off

Redakcja eFO  |   Hokej  |   17 lutego 2023 21:15

Tauron Re-Plast Unia przystąpi do fazy play-off z drugiego miejsca. Ostatecznie zadecydowały o tym wyniki przedostatniej kolejki sezonu zasadniczego.

Biało-niebiescy stracili punkt w meczu u siebie z Toruniem, a krakowski lider po sporych męczarniach wygrał u siebie z Sanokiem.

Oświęcimianie szybko otworzyli wynik

Michael Cichy dokładnie przymierzył przy słupku i biało-niebiescy już po niespełna 5 minutach gry cieszyli się z prowadzenia. Wynik 1:0 dla Tauron Unii utrzymał się do końca pierwszej odsłonie.

Torunianie wyrównali podczas gry w liczebnej przewadze, ale jeszcze przed drugą przerwą biało-niebiescy wyprowadzili dwa skuteczne ciosy. Najpierw Jan Sołtys poprawił uderzenie Miłosza Noworyty, a niespełna 2 minuty później Teddy da Costa podwyższył na 3:1. Gospodarze mieli wówczas o jednego zawodnika więcej na lodzie.

Niespodziewanie w trzeciej tercji torunianie najpierw zdobyli kontaktowego gola, a później doprowadzili do wyrównania. Potrzebna była zatem dogrywka. Rozstrzygający cios po wyjściu z kontrą zadał Alexander Szczechura.

Do zakończenia sezonu regularnego pozostała już tylko jedna seria gier. Tauron Re-Plast Unia w ostatniej kolejce zmierzy się w Nowym Targu z „Szarotkami”. To spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godz. 17.

W pozostałych meczach piątkowej serii gier w PHL:

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 3:4 (0:1, 0:2, 3:1)

Comarch Cracovia – Marma Ciarko STS Sanok 6:5 (2:3, 3:0, 1:2)

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 3:2 po karnych (0:2, 2:0, 0:0, 0:0 dogrywka, 2:0 karne)

Tauron Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 4:3 po dogrywce (1:0, 2:1, 0:2, 1:0 dogrywka)

Bramki: 1:0 Cichy (Denyskin) 4.58, 1:1 Szucs 32.07, 2:1 Sołtys (M. Noworyta) 32.48, 3:1 Da Costa (Diukow, Krzemień) 34.46, 3:2 Maćkowski (Augstkalns) 47.02, 3:3 Jaworski (Syty, Korenczuk) 51.44, 4:3 Szczechura, (Cichy) 64.09.

Sędzowali: Sebastian Kryś, Mateusz Niżnik (główni), Michał Żak, Mateusz Kucharewicz (liniowi). Kary: 8 i 10 minut.

Tauron Unia: Lindskoug – Pangiełow-Jułdaszew, Jakobsons, Denyskin, Dziubiński, Padakin – Diukow, Jerofejevs, Szczechura, Cichy, Ahopelto – Bezuska, P. Noworyta, Da Costa, Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, Paszek, Laakso, Wanat, Sołtys. Trener: Nik Zupancić.