Skuteczna pogoń za góralami – FILM

Redakcja eFO  |   Hokej  |   16 lutego 2023 09:45

Drugie zwycięstwo odnieśli juniorzy młodsi UKH Unii podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sanoku. W meczu z Podhalem oświęcimianie trzykrotnie przegrywali, ale ostanie słowo należało do biało-niebieskich.

Podobnie jak w inauguracyjnym starciu z łodzianami w zespole Witolda Magiery główne role odgrywali bracia Baida. Illia Baida „ustrzelił” ha-tricka i dorzucił asystę, zaś Danylo miał udział przy trzech trafieniach (gol i dwie asysty).

Aż trzy z czterech pierwszych goli w meczu oświęcimian z nowotarżanami padły w liczebnych przewagach. W takim okresie dwa razy trafili górale, a raz biało-niebiescy. Po raz trzeci Podhale objęło prowadzenie w 36 minucie, jednak błyskawicznie odpowiedzieli biało-niebiescy. Po upływie zaledwie 23 sekund wyrównał Illia Baida.

W 45 minucie oświęcimianie wykorzystali grę w przewadze i po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie. Nie dali już sobie go wydrzeć, a na 34 sekundy przed końcową syreną rezultat na 5:3 ustalił nie kto inny, jak Illia Baida.

Dziś ostatni dzień fazy grupowej turnieju

Podopieczni Witolda Magiery zmierzą się z MOSM Tychy. Ten zespół ma punkt mniej od Unii. Tyszanie na inaugurację wygrali po dogrywce z Podhalem 3:2, a wczoraj pokonali ŁKH Łódź 6:1.

Film organizatora:

Wyniki drugiego dnia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sanoku:

Grupa A: UKH Unia Oświęcim – MMKS Podhale Nowy Targ 5:3

Grupa A: ŁKH Łódź – MOSM Tychy 1:6 (1:0, 0:1, 0:5)

Grupa B: Sokoły Toruń – KS Katowice Naprzód Janów 3:4 po dogrywce (2:1, 1:1, 0:1, 0:1 dogrywka)

Grupa B: Niedźwiadki Sanok – JKH GKS Jastrzębie 1:2 po karnych (0:0, 0:1, 1:0, 0:0 dogrywka, 0:1 karne)

UKH Unia Oświęcim – MMKS Podhale Nowy Targ 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)

Bramki: 0:1 Rączka (Sroka) 8.00, 1:1 D. Baida (Prokopiak, Szoferowski) 10.00, 1:2 Gudych (Siergiejenko) 10.45, 2:2 I. Baida (Prokopiak, Kot) 33.22, 2:3 Siergiejenko 35.50, 3:3 I. Baida (Kot, D. Baida) 36.13, 4:3 Prokopiak (I. Baida, Szoferowski) 44.30, 5:3 I. Baida (D. Baida) 59.26.

Sędziował: Nikifor Szczerba jako główny. Kary: 14 i 8.

UKH Unia: Bogdanov – Prokopiak, Szoferowski, Płonka, D. Baida, I. Baida – Korotych, Kukla, Witek, Wróbel, Nowak – Mościcki, Staniecko, Dawid, Ziober, Majerczyk – Ludwinek, Kot, Tondryk, Ćwiek, Domalewski. Trener: Witold Magiera.