Piruety na Jantorze

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   7 stycznia 2023 16:01

Na Jantorze w Katowicach trwają łyżwiarskie zawody 1st Edge Cup 2023. W międzynarodowym towarzystwie nie brakuje reprezentantów UKŁF Unii Oświęcim.

W juniorskiej kategorii solistów na tafli zaprezentował się tylko jeden zawodnik. Mowa o Jakubie Lofku z UKŁF Unii, który uzyskał wynik 153,34 pkt. Podobnie wyglądała sytuacja w klasie wstępnej do lat 9, gdzie kibice oklaskiwali Wojciecha Sośnioka (11,36 pkt) z oświęcimskiej UKŁF Unii.

W klasie wstępnej U-9 solistek oświęcimianki odniosły podwójne zwycięstwo. Wygrała Eliza Medes (14,97 pkt), przed swoją klubową koleżanką z UKŁF Unii – Heleną Gorstką (13,45 pkt). Na szóstej pozycji sklasyfikowano Milenę Bogudzińską (10,81 pkt), a „oczko” niżej Kingę Kliś (8,55 pkt).

Srebrny krążek w klasie srebrnej solistek U-18 wywalczyła Alisa Vasylenko (19,44 pkt) z UKŁF Unii, a w rywalizacji advanced novice A po brąz sięgnęła inna unitka – Małgorzata Gorstka (64,51 pkt). Jedenasta w tej kategorii była Olga Patek (54,23 pkt), a dwunasta Zuzanna Dąbrowska (52,08 pkt) z Oświęcimia.

Na najniższym stopniu podium stanął też startujący w klasie advanced novice A Wojciech Gręda. Zawodnik Unii ukończył zawody z rezultatem 47,93 pkt.

W najmłodszej kategorii solistek, czyli w klasie wstępnej do lat 7 w gronie 24 młodych łyżwiarek pojawiło się siedem reprezentantek UKŁF Unii Oświęcim. Najlepiej spisała się Hanna Drobisz (13,01 pkt), która zajęła piątą pozycję.

Miejsca pozostałych łyżwiarek z Oświęcimia: 9. Maja Jekiełek (12,32 pkt), 13. Liliana Medes (11,44 pkt), 15. Aniela Kęska (8,92 pkt), 18. Olimpia Wyrobiec (8,03 pkt), 19. Antonina Kuśnierek (7,34 pkt) i Laura Lisowska (nieklasyfikowana).