Wiktor Czopek zatrzymany dopiero w finale

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   27 grudnia 2022 11:02

To była bardzo udana końcówka roku dla utalentowanego pięściarza z naszego regionu – Wiktora Czopka. Pochodzący z brzeszczańskiej gminy zawodnik po raz kolejny stanął na podium prestiżowych zawodów „Złotej Rękawicy Wisły 2022”.

Wiktor Czopek to znany w regionie reprezentant sportów walki. Ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów w karate kyokushin i kickboxingu w barwach Klubu Oyama Karate Brzeszcze oraz Oświęcimskiego Klubu Karate. Jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski. Od dobrych kilku sezonów stawia jednak na boks i raz za razem udowadnia, że była to właściwa decyzja.
Podczas grudniowych zawodów pięściarskich o „Złotą Rękawicę Wisły” Wiktor Czopek po raz kolejny przypomniał o sobie. Został wicemistrzem 41. edycji tego międzynarodowego turnieju, rywalizując w seniorskiej kategorii do 75 kg.
W drodze do finału Wiktor Czopek wygrał jednogłośnie na punkty z Krzysztofem Polakiewiczem i Ukraińcem – Nikołajem Pajanokiem. Dopiero w finale przegrał na punkty z zawodnikiem UKS Morsy Dębica – Mateuszem Pędrakiem.
Wiktor Czopek na co dzień trenuje boks pod okiem trenera Krzysztofa Kowalskiego w MKS Boks Imielin. Przypomnijmy, iż w turnieju o „Złotą Rękawicy Wisły” przed rokiem zdobył brąz, a w 2019 roku stanął na najwyższym stopniu podium.
Wyniki Wiktora Czopka w zawodach „Złotej Rękawicy Wisły 2022”:
Ćwierćfinał: Wiktor Czopek (MKS Boks Imielin) – Krzysztof Polakiewicz (Gota Underground) 3:0
Półfinał: Wiktor Czopek (MKS Boks Imielin) – Nikołaj Pajanok (Ukraina) 3:0
Finał: Wiktor Czopek (MKS Boks Imielin) – Mateusz Pędrak (UKS Morsy Dębica) 0:3