Solista Unii startuje w węgierskiej stolicy – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   16 grudnia 2022 13:44

Dziś w Budapeszcie rywalizację w łyżwiarskich „Mistrzostwach Czterech Narodów” rozpoczynają soliści. Kwadrans po godz. 19 w programie krótkim seniorów zaprezentuje się najlepszy zawodnik UKŁF Unii Oświęcim – Jakub Lofek.

Oświęcimianin kwalifikację na budapesztańskie zawody uzyskał podczas „Pucharu Soły” na rodzimej tafli. Ustanowił też nowy rekord życiowy – 183,46 pkt. W Budapeszcie Jakub Lofek będzie rywalizował z łyżwiarzami z Węgier, Słowacji i Czech.

Tymczasem w zawodach mikołajkowych w Łodzi z dobrej strony zaprezentowali się reprezentanci UKŁF Unii Oświęcim. Najlepiej spisała się Alisa Vasylenko, która zwyciężyła w klasie srebrnej U-18.

W grupie juniorek młodszych B na piątym miejscu sklasyfikowano Annę Zielińską z UKŁF Unii, To był bardzo udany program, okraszony nowym rekordem życiowym Ani Zielińskiej. W tej kategorii wiekowej debiutowała Sabina Sośniok (UKŁF Unia) i zajęła dwudzieste miejsce.

Z kolei w grupie juniorek młodszych A na jedenastej pozycji znalazła się Małgorzata Gorstka (podczas shortu 3 Salchow), a Zuzanna Dąbrowska (efektowne piruety) na osiemnastej.

W klasie brązowej solistek U-9 na trzecim stopniu podium stanęła łyżwiarka UKŁF Unii – Olga Jekiełek. W klasie wstępnej solistek U-9 startowały dwie łyżwiarki z Oświęcimia. Na piątej pozycji sklasyfikowano Anielę Kęskę, a siódma była jej klubowa koleżanka – Maja Jekiełek.