Powrót na ligowe tafle

Redakcja eFO  |   Hokej  |   23 listopada 2022 20:50

Po emocjach związanych ze startem oświęcimian w półfinale Pucharu Kontynentalnego, biało-niebiescy powrócili do ligowych obowiązków. Dziś podopieczni Nika Zupancića zmierzyli się na wyjeździe z GKS Tychy.

Pierwsza tercja nie przyniosła goli, choć jedni i drudzy mogli pokusić się o otwarcie wyniku. Nikt nie odpuszczał i na lodzie oglądaliśmy sporo walki. Na pierwszą przerwę drużyny udały się jednak przy bezbramkowym remisie.

Tyszanie objęli prowadzenie po rzucie karnym skutecznie wykonanym przez Jeana Dupuy. Wynik 1:0 utrzymywał się aż do 44 minuty. Wówczas Miłosz Noworyta poprawił uderzenie Andrija Denyskina i Tomas Fucik był bez szans. W regulaminowym czasie więcej goli nie było. Potrzebna była zatem dogrywka.

Rozstrzygnięcie zapadło już w 32 sekundzie dodatkowego czasu gry. Gola na wagę wygranej podopiecznych Andrieja Sidorenki strzelił Alexander Younan. Kolejnym rywalem oświęcimian będzie już w najbliższy piątek Comarch Cracovia. Małopolskie derby zostaną rozegrane w hali lodowej przy ulicy Chemików w Oświęcimiu.

W innych meczach XXIII kolejki PHL:

Comarch Cracovia – GKS Katowice 2:1 po dogrywce (0:0, 0:0, 1:1, 1:0 dogrywka)

Marma Ciarko STS Sanok – Zagłębie Sosnowiec 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

KH Energa Toruń – Tauron Podhale Nowy Targ (przełożony na 11 grudnia)

GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 po dogrywce (0:0, 1:0, 0:1, 1:0 dogrywka)

Bramki: 1:0 Dupuy (karny) 26.14, 1:1. M. Noworyta (Denyskin, Wanat) 43.43, 2:1 Younan 60.32. Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Tomasz Radzik (główni) oraz Andrzej Nenko, Wojciech Czech (liniowi). Kary: 16 i 14.

Re-Plast Unia: Lindskoug – Graborenko, Pangiełow-Jułdaszew, Da Costa, Cichy, Szczechura – Jerofejevs, Diukow, Dziubiński, Ahopelto, Padakin – Jakobsons, Bezuska, S. Kowalówka, Krzemień, Sołtys – M. Noworyta, P. Noworyta, Laakso, Wanat, Denyskin. Trener: Nik Zupancić.

W piątek Re-Plast Unia zagra u siebie z krakowskimi „Pasami”. Stawką meczu będzie fotel lidera ekstraligi.