Niestrawne spaghetti, czyli już bez marginesu błędu – FILM, FOTO

Redakcja eFO  |   Hokej  |   19 listopada 2022 19:52
Nie powiększyło się niestety punktowe konto Re-Plast Unii po drugim dniu półfinałowego turnieju Pucharu Kontynentalnego w Nitrze.

Dziś oświęcimianie ulegli włoskiemu Asiago Hockey 3:4. Aby myśleć o awansie do wielkiego finału podopieczni Nika Zupancića muszą jutro pokonać gospodarzy.

Biało-niebiescy mają czego żałować, bo powinni spokojnie ten mecz wygrać. Zasypywali bramkarza Asiago gradem strzałów, ale co z tego skoro szwankowała skuteczność. Kto wie, czy nie będzie za to trzeba zapłacić bardzo drogo, czyli brakiem awansu do finału Pucharu Kontynentalnego. Dopóki jednak krążek w grze…

Zaczęło się po myśli Re-Plast Unii. Podczas gry w liczebnej przewadze dokładnie przymierzył Pawło Padakin. Mistrzowie Włoch też zrobili użytek z wykluczenia oświęcimian i to nawet dwukrotnie. Na początku drugiej tercji zrobiło się zatem 1:2 dla Asiago.

Wydawało się, że wicemistrzowie Polski szybko doprowadzą do remisu, a tymczasem na 1:3 podwyższyli Włosi. W 34 minucie krążek z najbliższej odległości wpakował do bramki Misley. Sędziowie analizowali jeszcze to trafienie na zapisie video, po czym wskazali na środek lodowiska.

Na początku trzeciej tercji Asiago zdobyło gola na 1:4 i sytuacja drużyny Nika Zupancića stała się już arcytrudna. Re-Plast Unia nie zamierzała jednak wywieszać białej flagi. W 54 minucie Teddy da Costa dostał idealnie podanie zza bramki od Michaela Cichego i było już tylko 2:4.

Kiedy Krystian Dziubiński sprytnie przekierował do siatki zagranie Pawło Padakina odżyła nadzieja w doprowadzenie do dogrywki. Niestety czasu było zbyt mało, bo zaledwie 16 sekund.

Wszystko rozstrzygnie się zatem jutro

O godz. 14.30 rozpocznie się mecz Asiago Hockey z HK Kremenchuk, a na koniec turnieju o godz. 18 Re-Plast Unia skrzyżuje kije z gospodarzami z Nitry.

Re-Plast Unia Oświęcim – Asiago Hockey 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)

Bramki: 1:0 Padakin (Ahopelto, P. Noworyta) 11.57, 1:1 McShane (Saracino) 17.20, 1:2 Saracino (Gazzola, McShane) 20.45, 1:3 Misley 33.23, 1:4 Moncada (Vankus) 43.47, 2:4 Da Costa (Cichy, Szczechura) 53.55, 3:4 Dziubiński (Padakin) 59.44. Kary: 8 i 12.

Re-Plast Unia: Lindskoug – Graborenko, Pangiełow-Jułdaszew, Da Costa, Cichy, Szczechura – Jerofejevs, Diukow, Dziubiński, Ahopelto, Padakin – Jakobsons, Bezuska, S. Kowalówka, Krzemień, Sołtys – P. Noworyta, M. Noworyta, Laakso, Wanat, Prusak. Trener: Nik Zupancić.