„Dwójka” z mistrzowskim tytułem – FOTO

Redakcja eFO  |   Koszykówka  |   16 listopada 2022 10:34

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 2 w Oświęcimiu zdobyli złote medale Rejonowych Igrzysk Dzieci w koszykówce trzech na trzech.

„Dwójka” okazała się najlepsza w gronie trzech mistrzów powiatów – oświęcimskiego, wadowickiego i chrzanowskiego.

Finałowy turniej mistrzostw zachodniej Małopolski rozegrano w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu. O tytuł walczyła koszykarska drużyna reprezentująca gospodarzy – oświęcimską SP nr 2, SP nr 4 Wadowice (mistrz powiatu wadowickiego) oraz SP Balin (mistrz powiatu chrzanowskiego).

Oświęcimianie pewnie i wysoko pokonali waleczne drużyny z Wadowic i z Balina. Dzięki temu drużyna z Dwójki będzie teraz reprezentowała szkołę, miasto i całą zachodnią Małopolskę w mistrzostwach wojewódzkich.

Z kolei dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu zajęły na tym etapie trzecie miejsce.