Szybkie ciosy nad Brynicą

Redakcja eFO  |   Hokej  |   12 października 2022 08:24

Hokeiści UKH Unii pokonali w Sosnowcu miejscowe Zagłębie w ramach dziesiątej kolejki pierwszoligowych rozgrywek.

Podopieczni Lubomira Witoszka zwyciężyli 2:5, wyprowadzając w pierwszej tercji trzy błyskawiczne ciosy. Trzybramkowe prowadzenie po pierwszej tercji „ustawiło mecz”.

Dwa pierwsze trafienia oświęcimian dzieliło raptem 39 sekund. Po niespełna trzech kolejnych minutach podczas gry w liczebnej przewadze na 0:3 podwyższył Wojciech Zając. Zaraz na początku drugiej tercji sosnowiczanie „odczarowali bramkę” strzeżoną przez Gabriela Kaczkowskiego, ale Unia szybko z powrotem przejęła kontrolę nad wydarzeniami na tafli.

Jeszcze w drugich 20 minutach biało-niebiescy dorzucili dwa kolejne gole. W przewadze na 1:4 podwyższył Arkadiusz Guzik, a zaledwie 33 sekundy później na listę strzelców wpisał się Adrian Prusak. Sosnowiczanie w ostatniej odsłonie tylko skorygowali wynik na 2:5 dla oświęcimian.

Kolejnym rywalem Unii będzie toruński SMS. To spotkanie rozegrane zostanie 15 października w Oświęcimiu. Początek o godz. 19.30. W tabeli pierwszej ligi prowadzi SMS PZHL Katowice.

W innych meczach X kolejki I ligi hokeja:

SMS PZHL Katowice – Cracovia 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Stoczniowiec Gdańsk – Podhale Nowy Targ 3:5 (0:1, 2:3, 1:1)

Sokoły Toruń – Niedźwiadki Sanok 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Polonia Bytom – ŁKH Łódź 10:2 (1:1, 3:0, 6:1)

JKH GKS Jastrzębie – SMS Toruń 2:3 po karnych (2:0, 0:1, 0:1, 0:0 dogrywka, 1:2 rzuty karne)

Zagłębie Sosnowiec – UKH Unia Oświęcim 2:5 (0:3, 1:2, 1:0)

Bramki: 0:1 Kowalczuk (Prusak, Szoferowski) 8.03, 0:2 D. Baida (Prokopiak) 8.42, 0:3 Zając (Prokopiak) 11.23, 1:3 Stojek (Piotrowski, Jarosz) 20.26, 1:4 Guzik (Najsarek, Fus) 37.53, 1:5 Prusak (Kot) 38.26, 2:5 Piotrowski (Jarosz, Stojek) 48.06. Sędziował: Maciej Gąsienica-Makowski (jako główny). Kary: 10 i 6. Widzów: 50.

UKH Unia: Kaczkowski – Czapelski, Najsarek, Sadowski, Nikołajewicz, Melnyk – Szoferowski, Prokopiak, Zając, D. Baida, Wilk – Procenko, Kot, Fus, Kowalczuk, Prusak – Klimczyk, Guzik, Nowak. Trener: Lubomir Witoszek.