KS Chełmek przegrał na wyjeździe

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   20 września 2022 16:10

KS Chełmek przegrał na wyjeździe z Wiślanką Grabie 2:4.

W 5. minucie sposób na bramkarza znalazł Biernacik. W 22. minucie Burkat wepchnął piłkę do siatki po podaniu kolegi z drużyny.

W 28. minucie pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli przyjezdni. Majka otrzymał prostopadłe podanie i nie zmarnował dobrej sytuacji. Kolejne bramki padły w drugiej odsłonie. Najpierw przyjezdni wyrównali. Majka uderzył skutecznie z lewej strony sprzed pola karnego. Później strzelec dwóch goli dla klubu z Chełmka nie wykorzystał rzutu karnego.

Ostatecznie wygrali gospodarze. W 67. o 72. minucie Burkat okazał się skuteczny pod bramką rywali.

„Bardzo dobrze zareagowaliśmy po stracie bramek. Byliśmy niestety nieskuteczni, bo oprócz rzutu karnego mieliśmy dużo dobrych, niewykorzystanych sytuacji” – powiedział Piotr Pierscionek, trener KS Chełmek.

Sobota 17 września Wiślanka Grabie – KS Chełmek 4:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Burkat (5.), 2:0 Biernacik (22.), 2:1 Majka (28.), 2:2 Majka (51.), 3:2 Burkat (67.), 4:2 Burkat (72.). Majka (KS Chełmek) nie strzelił rzutu karnego.

Wiślanka Grabie (źródło profil FB Wiślanki Grabie): Kobyłka, Gruszkowski, Żakieta, Kukla, Głuszko Biernacik (88. Łomnicki), Pietrzyk, Serafin (85. Żak) Kotwica, Cygnarowicz (70.  Steinhoff) – Burkat  (77. Leśniak.)

KS Chełmek: Przewoźnik, Bloch (46. Pędrys), Celmer, Sidło (75. Kukiełka), Kantek (70. Borek), Wierzba, Sidor, Tomko, Słowikowski, Majka. Trener: Piotr Pierścionek.