Pierwsza porażka Unii w sezonie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   14 sierpnia 2022 17:24

Unia przegrała na wyjeździe z Orłem Ryczów 0:2. To pierwsza strata punktowa zespołu z Oświęcimia w tym sezonie.

W 11. minucie prawą stroną zaatakował jeden z zawodników Orła. Zawodnik wrzucił piłkę do środka. Zagranie niefortunnie przeciął obrońca Unii. Strzelił więc gola samobójczego. W 15. minucie Czapla otrzymał podanie od M. Szewczyka, ale jego strzał był niecelny. W 18. minucie gospodarze wykorzystali błędy bramkarza i obrońcy. Na listę strzelców wpisał się Popiela.

„Mieliśmy kilka sytuacji strzeleckich. Rywal miał ich więcej. U nas widoczna był nieobecność Szcząbra. Popełnialiśmy zbyt dużo błędów. Przeciwnik wygrał zasłużenie” – powiedział Andrzej Kirejczyk, kierownik drużyny Unii Oświęcim.

Sobota 13 sierpnia Orzeł Ryczów – Unia Oświęcim 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 gol samobójczy (11.), 2:0 Popiela (18.)

Orzeł Ryczów: Dyrga, Garzeł, Ciećko (51. Gołdowski), Janik (60. Zięba), Górecki, Niedzielski, Mizia (77. Surówka), Para, Porębski, Pyciak (80. Zając), Popiela (65. Kiełbus).

Unia Oświęcim: Maciejowski, Szmidt (46. Lewandowski), K. Szewczyk (80. Snadny), Antkiewicz, Wilczak, M. Szewczyk (55. Lichota), Ryszka, Burda (46. Babiuch), Kaleta (75. Pawela), Czarnik, Czapla. Trenerzy: Marek Kołodziej i Adrian Pietraszko.