Korona zakończyła niezbyt udany sezon zwycięstwem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   17 czerwca 2022 13:35

Korona Harmęże wygrała u siebie z LKS Głębowice 3:2.

W 24. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Gola po podaniu Rychlewicza zdobył Chowaniec. W 31. minucie po wrzutce z rzutu wolnego piłkę do siatki skierował Wojtyła.

W 52. minucie po rzucie rożnym najlepiej w polu karnym odnalazł się Chowaniec i ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 59. minucie przyjezdni wyrównali stan stan rywalizacji. Przeprowadzili szybką kontrę. Jeden z zawodników LKS Głębowice dograł futbolówkę na dalszy słupek. Akcję zamknął Wojtyła. W 90. minucie w sytuacji sam na sam na raty bramkarza pokonał Tyran.

,,To był wyrównany mecz. Przeważaliśmy, ale niewiele. To był dobry koniec naszej nieudanej rundy” – powiedział Dariusz Pawełkiewicz.

,,Moim zdaniem wynikiem sprawiedliwym byłby remis. Obie drużyny zmarnowały mnóstwo sytuacji w tym strzały do pustaka. Mecz był ciężki, a przeciwnik podniósł wysoko poprzeczkę. Osobiście mam duże pretensje do sędziów a szczególnie do sędziego liniowego za uznanie bramki na 2:1. Moim zdaniem był ewidentny spalony. Po niej zrobiło się nerwowo, bo nie zgadzamy się  z jej uznaniem. Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie za tą rundę i za każdy zdobyty punkt” – powiedział Mariusz Skiernik, trener LKS Głębowice.

Sobota 11 czerwca Korona Harmęże – LKS Głębowice 3:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Chowaniec (24.), 1:1 Wojtyła (31.), 2:1 Chowaniec (52.), 2:2 Wojtyła (59.), 3:2 Tyran (90.)

Korona Harmęże: Koziara, K. Wykręt, Głowacki, Pawlak, Foks, Majewski (70. Zjawiński), Fryś (60. D. Wykręt), Chowaniec, Rychlewicz, Rochowiak (46. Tyran), Baran (75. P. Forma) Trener: Patryk Forma.

LKS Głębowice: Górkiewicz, W. Brońka, M. Brońka (88. Więcek), Szostak (76. Ł. Nowak), Skiernik, Wojtyła, Zając (46. Ćwiertnia), Baranek, Bieszczad, Chrapkiewicz (60. B. Nowak), Klimczyk. Trener: Mariusz Skiernik.