Zgubione dzieci i wystraszone matki – FILM

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   6 maja 2022 15:05
Udostępnij

Dwie mieszkanki powiatu oświęcimskiego przeżyły chwile grozy, które zapamiętają do końca życia. Kobiety straciły z oczu swoje dzieci.

Był już wieczór, kiedy pani Monika, mieszkanka osiedla Zasole w Oświęcimiu, przebywająca z córką na boisku sportowym, zainteresowała się chłopcem, który na tym obiekcie był bez opieki.

„Razem z córką zaczęła wypytywać malucha gdzie mieszka, jednakże ten nie potrafił podać swojego adresu, ani też wskazać bloku. W związku z tym kobieta powiadomiła operatora numeru alarmowego 112” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.

Na miejsce przyjechał policyjny patrol. Policjanci zaczęli rozmawiać z panią Moniką i maluchem. W trakcie rozmowy na boisko przybiegła 30-letnia matka chłopca. Wytłumaczyła, że jej sześcioletni syn był na boisku ze swoim 10-letnim bratem. Gdy zorientowała się, że starszy z chłopców jest w domu, rozpoczęła poszukiwania młodszego syna.

Policjanci przypomnieli matce, że ma obowiązek zapewnienia odpowiedniej opieki dziecku, które nie ukończyło siedmiu lat.

„Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługują Pani Monika oraz jej córka. Jako jedyne zainteresowały się losem małego dziecka pozostającego bez opieki poza domem” – ocenia Małgorzata Jurecka.

Do kolejnego zdarzenia doszło w sołectwie w gminie Oświęcim. Kobieta zgłosiła zaginięcie 11-letniego syna i czteroletniej córki. Dzieci wyszły na krótki spacer i długo nie wracały.

Pod wskazany adres ruszyło kilka patroli. Gdy przyjechały na miejsce, policjanci dowiedzieli się, że dzieci właśnie wróciły.

„Rodzice powinni zdawać sobie sprawę z wielu zagrożeń czyhających na ich dzieci. Powinni przestrzec swoje pociechy przed zabawami w miejscach niebezpiecznych, przed kontaktem z osobami obcymi, a także nauczyć je prawidłowego zachowania w różnych sytuacjach” – przekonuje policjantka.
Jednocześnie zachęca do obejrzenia filmu „Naucz MNIE, kiedy mówić NIE”, nagranego podczas eksperymentu przeprowadzonego przez śląskich policjantów. Film pokazuje prawdziwe reakcje dzieci na kontakt z osobą obcą oraz fakt, że nie zawsze rodzice siedzący w pobliżu zwracają uwagę na swoje dzieci.

 

Najnowsze realizacje wideo