Sędziowie z Oświęcimia najlepsi w Małopolsce Zachodniej

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   13 lutego 2022 08:47

Sędziowie z oświęcimskiego kolegium wygrali się XVI Halowy Turniej Piłki Nożnej Sędziów Małopolski Zachodniej.

Zawody odbyły się w Kętach.  W pierwszym spotkaniu arbitrzy z KS Oświęcim  wywalczyli bezbramkowy remis z sędziami w Wadowicach. Potem zdecydowanie wygrali KS Olkusz 6:0.

Na listę strzelców wpisali się Mariusz Jakubik, Łukasz Łabaj, Krzysztof Jakubik i Grzegorz Hendzlik. W trzecim meczu reprezentanci naszego powiatu przegrali wysoko, bo aż 0:5 z KS Chrzanów.

Na półmetku rywalizacji sytuacja punktowa przedstawiała się następująco: 1. KS Wadowice 7 pkt, 2. KS Chrzanów 6 pkt, 3. KS Oświęcim 4 pkt, 4. KS Olkusz 0 pkt.

Dzięki bramce Jakuba Gandurskiego KS Oświęcim wygrali rewanż z wadowickimi arbitrami. Po trafieniach Mariusza Jakubika,  Łukasza Łabaja i Sebastiana Mysłajka wygraliśmy 5:1 z Olkuszem.

„Pierwsze 10 minut wyglądało na piłkarskie szachy. Obie ekipy bardzo uważnie starały się zabezpieczyć swoją bramkę. W końcu padła dla nas upragniona bramka a jej strzelcem okazał się Sebastian Mysłajek. Goście z KS Chrzanów nie byli nam dłużni i na około 70 sekund do końca meczu wyrównali. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę wprowadzając lotnego bramkarza. Do tego jeden z rywali otrzymał karę minutową i końcowe kilkadziesiąt sekund graliśmy w liczebnej przewadze. Założyliśmy „hokejowy” zamek, brakowało celnego strzału a na tablicy wyników czas nieubłaganie zmierzał do końca. I stało się! Na ostatnie wstrzelenie piłki na długi słupek zdecydował się Grzegorz Hendzlik, nogę przystawił Sebastian Mysłajek i piłka zatrzepotała w siatce! Na tablicy 2:1, do końca 0,4 sekundy! Szczęśliwi wpadliśmy sobie w ramiona wygrywając turniej w ostatniej sekundzie!” – powiedział Lucjan Wesołowski.

Komplet wyników:

KS Wadowice – KS Oświęcim 0:0
KS Chrzanów – KS Olkusz 3:0
KS Olkusz – KS Oświęcim 0:6 (Jakubik M. x2, Łabaj Ł. x2, Jakubik K., Hendzlik G.)
KS Wadowice – KS Chrzanów 2:1
KS Chrzanów – KS Oświęcim 5:0
KS Wadowice – KS Olkusz 1:0

KS Oświęcim – KS Wadowice 1:0 (Gandurski J.)
KS Olkusz – KS Chrzanów 0:3
KS Oświęcim – KS Olkusz 5:1 (Jakubik M. x2, Łabaj Ł. x2, Mysłajek S.)
KS Chrzanów – KS Wadowice 4:3
KS Oświęcim – KS Chrzanów 2:1 (Mysłajek S. x2)