Hit dla Unii Oświęcim

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   18 grudnia 2021 09:08

W meczu na szczycie Re-Plast Unia Oświęcim wygrała z GKS Katowice 2:1. Potwierdziła tym samym swoje liderowanie w tabeli.

Ten mecz miał odbyć się wcześniej, ale został przełożony. Warto było  czekać na to  spotkanie. Stał na dobrym poziomie i miał dobre tempo.

W 9 minucie Oriechin nie wykorzystał błędu rywali i nie pokonał bramkarza. W 18. minucie Glenn zagrał przed bramkę. Trzy próby strzału obronił Murray. Trafił Dziubiński.  W 12 minucie W Streltsov zjechał ze skrzydła do środka. Golkiper świetnie się zachował. W 34 minucie Glenn zagrał do rywala. Pasiut nie wygrał pojedynku z bramkarzem.

W 37 minucie Kowalówka podwyższył prowadzenie  swojej drużyny. W 53 minucie po strzale Wronki krążek odbił się od łyżew Fraszki i wpadł do siatki. Potem kilka razy zakotłowało się pod bramka gospodarzy, ale wynik się nie zmienił.

Po spotkaniu kibice upamiętnili 75 lecie klubu paląc 75 race naokoło lodowiska.