Unia przegrała prestiżowy mecz

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   2 listopada 2021 10:46

Unia pojechała na prestiżowy dla zawodników ale i dla kibiców mecz z Beskidem. Klub z Oświęcimia przegrał 1:3.

Mecz rozpoczęły dwie groźne sytuacje przyjezdnych. Dwa razy bardzo dobrze interweniował jednak bramkarz Beskidu. Później dwie szanse mieli gospodarze, lecz ani Lewandowski  ani Karcz nie znalazł sposobu na bramkarza strzałami z bliskiej odległości.

Bramki padły w drugiej odsłonie. Beskid strzelał w krótkich odstępach czasu. W 62. minucie po prostopadłym podaniu kolegi z drużyny. W polu karnym faulowany był Ceglarz. Z jedenastu celnie uderzył Karcz. W 65. minucie po kombinacyjnej akcji w bocznym sektorze boiska Lewandowski wymanewrował dwóch rywali i zagrał na ósmy metr, a Ceglarz skierował futbolówkę pod poprzeczkę. W 72. minucie Koim zagrał wzdłuż bramki. Formalności z dwóch metrów dopełnił Koziołek. W 87. minucie po minięciu dwóch przeciwników Nowak oddał bardzo ładny strzał dający Nowak.

„To był ciężki mecz. W pierwszej połowie nie graliśmy tak, jak bym tego chciał. W przerwie padły mocne słowa w szatni. Zawodnicy odpowiednio zareagowali. Grali z większym zaangażowaniem, agresywniej, dokładnej i przede wszystkim skuteczniej” – powiedział Tomasz Moskała, trener Beskidu Andrychów.

Sobota 30 października Beskid Andrychów – Unia Oświęcim 3:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Kyrcz rzut karny (62.), 2:0 Ceglarz (65.), 3:0 Koziołek (72.), 3:1 Nowak (87.)

Beskid Andrychów: Zaremba, Mizera, Nagi (89. Kopytko), Tylek, Kaczmarczyk, Koim (76. Zaremba), Kasiński, Karcz, Koziołek, Lewandowski, Ceglarz. Trener: Tomasz Moskała.

Unia Oświęcim: Adamski, K. Szewczyk, Snadny, Antkiewicz (88. Antkiewicz), Rzeszutko (72. Lichota), Babiuch (70. Nowak), Dziedzic, Pacyga, Ryszka, Lewandowski (80. Steń), Czapla. Trener: Marek Kołodziej.