Pokonali tyszan w meczu otwarcia – FILM

Redakcja eFO  |   Hokej  |   13 sierpnia 2021 12:14

Re-Plast Unia Oświęcim pokonała GKS Tychy 3:1 w pierwszym meczu turnieju z okazji 75. rocznicy powstania Klubu Sportowego Unia Oświęcim.

Dzisiaj drugi dzień turnieju

O godz. 16.30 zmierzą się drużyny GKS Tychy z GKS Katowice. Trzy godziny później gospodarza zagrają z JKH GKS Jastrzębie. Czwartkowe spotkanie poprzedziła prezentacja drużyny Re-Plast Unia Oświęcim.

„Po pierwszej odsłonie więcej powodów do radości mieli tyszanie, bo to oni prowadzili 1:0. Sposób na Clarke’a Saundersa w 18. minucie znalazł Bartłomiej Pociecha, popisując się uderzeniem bez przyjęcia” – czytamy na klubowej stronie.

Z biegiem minut rósł napór podopiecznych Toma Coolena, którzy mieli jednak problem ze znalezieniem sposobu na dobrze dysponowanego Kamila Lewartowskiego.

W 37. minucie strzelecki impas przełamał w końcu Krystian Dziubiński i trybuny eksplodowały z radości. 33-letni środkowy po profesorsku wykorzystał sytuację sam na sam.

„O losach spotkania przesądziła kontra biało-niebieskich. Peter Bezuška dograł do rozpędzonego Victora Rollina Carlssona, a ten obsłużył Teddy’ego Da Costę. „Tadek” uderzył z pierwszego krążka i guma zatrzepotała w siatce” – podaje klub.

Ostatnią bramkę strzelił Andrej Themár

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
0:1 – Pociecha – Fieofanow, Biro (17:30),
1:1 – Dziubiński – Łoginow, Saunders (36:35, 5/4),
2:1 – Da Costa – Rollin Carlsson, Bezuška (55:07),
3:1 – Themár – P. Noworyta (59:48, 5/6).

Unia: Saunders – Łoginow, P. Noworyta; Phillips, Dziubiński, Themár – MacDonald, Bezuška; Da Costa, Rollin Carlsson, Skinnars – M. Noworyta, Paszek (2); Oriechin, Trandin, S. Kowalówka – Kot; Prusak, Krzemień, Wanat.
Trener: Tom Coolen

GKS Tychy: Lewartowski – Seed, Biro (14); Szczechura, Cichy (2), Mroczkowski (2) – Smirnow, Bizacki; Sierguszkin, Fieofanow, Witecki – Pociecha, Kasperek; Jeziorski, Starzyński (2), Gruźla – Michałowski; Gościński, Wróbel, Marzec oraz Ubowski.
Trener: Krzysztof Majkowski.