Re-Plast Unia zameldowała się w finale Pucharu Polski

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   28 grudnia 2020 22:26

Re-Plast Unia wygrała w Tychach z GKS 3:1 w półfinale Pucharu Polski. W finale zagra z JKH GKS Jastrzębie.

W 3. minucie z kontrą wyszedł Da Costa i obsłużył dobrym podaniem Sherbatova. Izraelczyk przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem. W 12. minucie Saunders obronił strzał Witeckiego. Ten jednak przejął krążek i objechał bramkę. Jego próba otwarcia wyniku próbą od zakrystii okazał się nieskuteczny.

W 13. minucie Komorski wygrał rywalizację o gumę za bramką z Glennem, wjechał przed bramkę i sprytnym strzałem spowodował, że krążek przeleciał między parkanami bramkarza i wpadł do siatki. Odpowiedź przyjezdnych była szybka. Zawodnicy Re-Plastu Unii przeprowadzili szybką kontrę. Sherbatov zagrał ze środka na lewe skrzydło. Tam Da Costa wymanewrował obrońcę GKS i podał przed bramkę. Wyrównał z bliska najeżdżający bramkę Oriechin.

O ile w pierwszej tercji gra była wyrównana, o tyle w drugiej przeważali gospodarze turnieju. Zawodnicy przeważnie rywalizowali w tercji obronnej klubu z Oświęcimia. To jednak zespół z Małopolski wygrał tą część spotkania. W 20. minucie Murray przed własną bramką walczył twardo z Bezuską. Krążek został wycofany. Skutecznie uderzył P. Noworyta. Tor lotu gumy zmienił Kalan.

W ostatniej odsłonie GKS próbował naciskać i szukał bramki wyrównującej. Re-Plast Unia groźnie kontrowała. W 52. minucie grała z przewagą. Da Costa przyjął krążek, najechał na lewy bulik, przymierzył i oddał precyzyjny strzał z nadgarstka na przeciwległy róg. W 56. minucie dobrą, indywidualną akcję przeprowadził Mroczkowski. Nie znalazł sposobu na golkipera. Do końca spotkania wynik się nie zmienił. W najlepszej sytuacji dla GKS w 60. minucie Saunders obronił uderzenie Kozłowskiego Wydawało się, że skuteczna dobitka Pociechy jest pewna. Dobrze wtedy zachował się obrońca biało-niebieckich.

Poniedziałek 28 grudnia GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 1:3 (1:1, 0:1,0:1)
Bramki: 1:0 Komorski (12.25), 1:1 Oriechin – Da Costa – Sherbatov (13,46), 1:2 Kalan – P. Noworyta – McKenzie (39,46), 1:3 Da Costa – Glenn – Sherbatov (5/4) (51.22)

GKS Tychy: Murray – Biro, Pociecha, Jeziorski, Komorski, Gościński – Ciura (2), Mesikämmen, Witecki, Galant, Krzyżek – Martin, Seed, Wronka, Cichy, Mroczkowski – Bizacki, Dupuy (2), Rzeszutko, Marzec (2) oraz Kogut. Trener: Krzysztof Majkowski.

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders – Glenn, Luža, McKenzie (2), Kalan, Koblar – Zaťko, Bezuška (2), Sherbatov, Da Costa, Oriechin – M. Noworyta, P. Noworyta, Piotrowicz, Trandin (2), Malicki – S. Kowalówka, Krzemień, Przygodzki oraz Prusak. Trener: Kevin Constantine.