LKS Głębowice zasłużenie wygrał z rezerwami KS Chełmek

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 października 2020 23:27

LKS Głębowice wygrał 5:3 z rezerwami KS Chełmek. Teraz przyjezdni mają 12 punktów straty do Iskry.

W 35. minucie na prowadzenie wyszli goście. po otrzymaniu prostopadłego podania od kolegi z zespołu Dębski zbiegł  z piłką do środka i znalazł sposób na bramkarza. Tuż przed przerwą Skowron zagrał długą piłkę za obrońców. Gola zdobył Bieszczad.

W 74. minucie zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Spisak. Skutecznie z wapna uderzył Bieszczad. W 76. minucie rezerwy KS Chełmek wyrównały. Prawą stroną zaatakował Banaś. Zagrał prostopadle do Dębskiego, który podcinką pokonał Wandora.

W 82. minucie gospodarze znów byli na prowadzeniu. Bieszczad wrzucił piłkę w pole karne, a bramkę strzałem głową zdobył Skowron. W 89. minucie po rzucie rożnym strzałem z 2 metra bramkarza pokonał Bieszczad. Minutę później po centrze z rzutu wolnego Kysiaka dobrze nożycami uderzył Banaś. W doliczonym czasie gry wynik ustalili zawodnicy LKS Głębowice. Szostak otrzymał futbolówkę od Skowrona i wygrał pojedynek jeden na jeden z Szybą.

,,Pierwsza połowa ewidentnie należała do nas. Szkoda trzech okazji bramkowych niewykorzystanych przez Bieszczada. W drugiej odsłonie spotkanie było otwarte. Z bardzo dobrej strony pokazał się Wandor, który wrócił między słupki. Bardzo nam pomógł. To zwycięstwo było nam potrzebne. Podniesie nasze morale” – powiedział Przemysław Tlałka, trener LKS Głębiowice.

,,Zagraliśmy słabe spotkanie. Popełniliśmy proste błędy w ofensywie i defensywie. Nie pokazaliśmy charakteru. Rywal wygrał zasłużenie” – powiedział Adrian Niemczyk pełniący zastępczo funkcję trenera.

Sobota 10 października LKS Głębowice – KS II Chełmek 5:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Dębski (35.), 1:1 Bieszczad (45.), 2:1 Bieszczad rzut karny (74.), 2:2 Dębski (76.), 3:2 Skowron (82.), 4:2 Bieszczad (89.), 4:3 Banaś (90.), 5:3 Szostak (90+)

LKS Głębowice: Wandor, Szypuła, Zając, Domasik (55. Nikliborc), Maciej Brońka, Szostak, Skowron, W. Brońka (84. Bies), Kozub (59. Jaszczyk), Bieszczad (89. Tlałka), Sala (61. Spisak). Trener: Przemysław Tlałka.

KS II Chełmek: Szyba, Baczewski (46. Glauber), Banaś, Dębski, Bisaga, Wieczorek (60. Dulęba), Lieber, Plata (65. Kysiak), Nowotarski, Jeleń, Rojkowski (70. Gustowski) Trener: Adrian Niemczyk w zastępstwie.