Iskra wygrała derby i teraz ma miażdzącą przewagę nad rywalami

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 października 2020 22:47

Iskra wygrała mecz derbowy z Koroną Harmęże 3:0. Teraz ma 12 punktów przewagi nad wiceliderem.

W 11. minucie w Sergiel w pojedynku biegowym wyprzedził obrońcę. Sędzia wskazał na wapno. Z 11 metra uderzył Wojtaszak. Bramkarz obronił. Ten sam obrońca, co przy poprzednim karnym faulował był jego nieskutecznego egzekutora. Do drugiego rzutu karnego podszedł Samek. Doświadczony zawodnik nie pomylił się.

W 32. minucie Wojtaszak zaatakował lewą i oddał bardzo dobry strzał, przy którym golkiper nie miał wiele do powiedzenia. W 55. minucie Samek z piątego metra przelobował interweniującego Srokę.

,,Pierwsza połowa, mimo naszego prowadzenia, nie była dobra w naszym wykonaniu. Po golu na 3:0 dominowaliśmy na boisku. Wynik mógł być wyższy, ale nie wykorzystaliśmy wszystkich dogodnych okazji. Uważam jednak, że przeciwnik też zagrał dobre spotkanie” – powiedział Rafał Skrzypek, grający trener Iskry Brzezinka.

,,Przeciwnik był lepszy i wygrał zasłużenie” – powiedział Michał Smętek, prezes Korony Harmęże.

Sobota 10 października Iskra Brzezinka – Korona Harmęże 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Samek rzut karny (12.), 2:0 Wojtaszak (32.), 3;0 Samek (55.)

Iskra Brzezinka: Nowak, Płatek, Rymek, Drobisz, Nagi (Wykręt), Kyrcz, Skrzypek (Dziedzic), Wojtaszak, Krzemień (Wołek), Sergiel (Czarnik), Samek (Mika). Trener: Rafał Skrzypek.

Korona Harmęże: Sroka, Głowacki, Zieliński (70. Pawlak), P. Forma (85.Mrowczyk), A. Forma, Majewski (46. Skiernik), Bargiel, Rochowiak, Podbiał, Baran, Tyran (68. Ciborowski). Trener: Patryk Forma.