Strumień poniósł pierwsze straty punktowe

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   6 października 2020 23:50

W A Klasie nie ma już drużyn bez straty punktów. Strumień zremisował na wyjeździe z Sołą 2:2. KLub z Polanki Wielkiej wygrywał do przerwy 2:0.

W 33. minucie po indywidualnej akcji w sytuacji sam na sam z bramkarzem dobrze zachował się Brzeziński. Oddał dobry strzał na bliższy róg. W 42. minucie z lewego skrzydła strzelec gola na 0:1 podał do Grubki. Ten dołożył nogę na drugim metrze.

W 59. minucie gospodarze przeprowadzili składną akcję. Żmuda zagrał wzdłuż bramki. Amrozi strzelił sprytnie i skutecznie. W 90. minucie Handzlik przyjął futbolówkę w polu karnym, wymanewrował dwóch przeciwników, a potem pokonał golkipera płaskim strzałem na dalszy róg.

,,Myślę, że w tym meczu mogło się wydarzyć wszystko. Graliśmy dobrze, ale straciliśmy bramki po indywidualnych błędach. W drugiej połowie pokazaliśmy charakter i kolektyw. Szanujemy punkt, lecz pozostał nas niedosyt” – powiedział Bogdan Swarzyński, grający trener Soły Łęki.

,,W pierwszej połowie osiągnęliśmy dobry wynik. W drugiej zagraliśmy słabiej. Mogliśmy ten mecz nawet przegrać. Rywal grał ambitnie, a my staneliśmy” – powiedział Łukasz Jasek, trener Strumienia Polanka Wielka.

Sobota 3 października Soła Łęki – Strumień Polanka Wielka 2:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Brzeziński (33.), 0:2 Grubka (42.), 1:2 Amrozi (59.), 2:2 Handzlik (90.)

Soła Łęki: Jurzak, Karnas, Pawlusiak, Zygmunt, Kramarczyk, Handzlik, Swarzyński, Kukiełka (Wiktoruk), Matejko (Wawrzyczek), Amrozi (Szlósarczyk), Żmuda. Trener: Bogdan Swarzyński.

Strumień Polanka Wielka: Kobylański, Herma, Trawkowski, Zimnal, Zemanek (Boba), Ryszka (Gałgan), Hamerski, Brzeziński, Łukaszczyk (Drabczyk), Zontek (Jarzyna), Grubka. Trener: Łukasz Jasek.