Górnik liderem A Klasy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   6 października 2020 22:29

Górnik wygrał u siebie z LKS Bulowice 2:1. Ten wynik i porażka Przeciszovii oznacza to, że klub z Brzeszcz jest liderem A Klasy.

Pierwsi bramkę zdobyli przyjezdni. W 9. minucie jeden z zawodników LKS Bulowice zagrał długą piłkę. Michalak wygrał przebitkę z obrońcą i strzelił za 16 metra. Piłka wpadła do siatki przy słupku.

Niepokonani w A Klasie gospodarze wyrównali w 73. minucie. Czerwik przyjął futbolówkę w środku pola, podprowadził ją na 20 metr i znalazł sposób na bramkarza. W 80. minucie K. Jędrusik pokazał, że nie tylko dużo potrafi, ale też, że zawsze walczy do końca. Wprowadził on piłkę w pole karne, przebił się przez trzech obrońców i bramkarza i w bardzo dużym zamieszaniu podbramkowym skierował ją do pustej bramki.

,,Dziś męczyliśmy się dość mocno z przeciwnikiem. Po golu na 0:1 przeciwnik wycofał się, utrudniając nam zadanie My mieliśmy jednak swoje sytuacje między innymi zaliczyliśmy trzy trafienia w poprzeczkę” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

,,Przeciwnik zdecydowanie przeważali i prowadzili grę. My nastawiliśmy się na kontry.  Ich akcje często kończyły się przed naszym polem karnym lub stałym fragmentem gry” – powiedział Piotr Sobala, grajacy trener LKS Bulowice.

Sobota 3 października Górnik Brzeszcze – LKS Bulowice 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Michalak (9.), 1:1 Czerwik (73.), 2:1 K. Jędrusik (80.)

Górnik Brzeszcze: Błazenek, Żmudka, D. Jędrusik (72. Drabczyk), Walus (64. Salepa), Kozieł, Widuch, Baraniak (56. Żmuda), Sojka, Czerwik, K. Jędrusik, Kawczak. Trener: Wojciech Włodarczyk.

LKS Bulowice: Leśnik, Wysmołek (70. Surma), Sobala, Nowak, Łysoń, Matusiak, Waligórski, S. Handy, Pękala, Nalborczyk, Michalak. Trener: Piotr Sobala.