Unia wygrała w Chełmku

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   13 września 2020 17:09

W kolejnych czwartoligowych derbach powiatu oświęcimskiego KS Chełmek podejmował na swoim terenie Unię Oświęcim. 2:1 wygrali ci drudzy.

W końcówce pierwszej połowy kibice obejrzeli dwie bramki. W 43. minucie po rzucie rożnym gola strzałem nogą zdobył Czapla. Minutę później z lewego skrzydła piłkę wrzucił Kustra, a do siatki uderzeniem głową skierował ją Benjamin. W 71. minucie przyjezdni zadali decydujący cios. W kolejnym rzucie rożnym dobrze zachował się Powała, który znalazł sposób na bramkarza.

,,Niefrasobliwość przy stałych fragmentach kosztowała nas utratę punktów” – powiedział Paweł Sidorowicz, trener KS Chełmek.

,,Myślę, że przewaga była po naszej stronie. Swoje sytuacje bramkowe mieli jednak również gospodarze. Sędzia pokazał zawodnikom obu drużyn sporo kartek” – powiedział Andrzej Kirejczyk, kierownik drużyny Unii Oświęcim.

Sobota 12 września KS Chełmek – Unia Oświęcim 1:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Czapla (44.), 1:1 Benjamin (45.), 1:2 Powała (71.)

KS Chełmek: Przewoźnik, Nędza (70. Wykręt), Benjamin, Chylaszek, Pędrys (77. Kukiełka), Nagi, Sidor (75. Bloch), Palarczyk, Hankus, Stankiewicz (46. Majka), Kustra. Trener: Paweł Sidorowicz.

Unia Oświęcim: Gniełka, Ryszka, Rzeszutko, Dankowski, K. Szewczyk, Powała, Snadny, Ryś, Pacyga (46. Damian Wilczak), Czapla, Chowaniec (73. Lichota). Trener: Marek Kołodziej.