Soła wygrała z LKS Bulowice

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 września 2020 23:51

Soła Łęki wygrała na swoim boisku z LKS Bulowice 5:1. Były to derby gminy Kęty.

W pierwszej połowie gospodarze zdobyli trzy gole. W 33. minucie po rzucie rożnym gola zdobył ustawiony przy bliższym słupku Szlósarczyk. W 37. minucie Kramarczyk strzałem głową zamknął podanie Żmudy. W 42. minucie Slósarczyk zagrał po ziemi do Hendzlika, a ten strzałem z bliska podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

W 57. minucie Waligórski pokonał bramkarza strzałem głową po rzucie rożnym. W końcówce Soła dołożyła dwa gole. W 88. minucie Adamczyk wymanewrował rywala i zagrał do tyłu. Matejko znalazł sposób na golkipera. W doliczonym czasie gry Dziuga strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania.

,,Byliśmy dzisiaj zdeterminowani. Nie był to może piękny mecz, ale wykazaliśmy się skutecznością. Dobrze zagrali dziś zmiennicy” – powiedział Bogdan Swarzyński, grający trener Soły Łęki.

,,My prowadziliśmy grę, a rywal strzelał nam gole” – powiedział Piotr Sobala, grający trener LKS Bulowice.

Sobota 5 września Soła Łęki – LKS Bulowice 5:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Szlósarczyk (33.), 2:0 Kramarczyk (37.), 3:0 Hendzlik (42.), 3:1 Waligórski (57.), 4:1 Matejko (88.), 5:1 Dziuga (90+)

Soła Łęki: Jurzak, Karnas (Pawlusiak), Wiktoruk, Kramarczyk, Wawrzyczek, Matejko, Hendzlik (Jawor), Swarzyński, Śzlósarczyk (Adamczyk), Kukiełka (Dziuga), Żmuda. Trener: Bogdan Swarzyński.

LKS Bulowice: Leśnik, Lechowicz (65. Matejko), Waligórski, Sobala, Wysmołek, M.Handy, Rusek, S. Handy, Nalborczyk, Pękala (81. Matusiak), Michalski. Trener: Piotr Sobala.